TLOU 2 PS5 60 klatek

TLOU 2 w 60 klatkach – nowa aktualizacja przynosi zmianę na PS5

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

TLOU 2, czyli The Last of Us 2, doczekało się w końcu aktualizacji na PS5. W grę od Naughty Dog będzie można teraz grać w 60 klatkach na sekundę. Ma to sprawić, że wrażenia z rozgrywki będą na zupełnie innym poziomie, niż wcześniej. Studio dość długo pracowało nad nową „łatką”, ale dobrze, że ta w końcu się pojawi.

TLOU 2 w 60 klatkach na sekundę dla PS5

Nowa generacja konsoli od Sony miała sprawić, że starsze produkcje będą wyglądały lepiej. Pojawiła się wsteczna kompatybilność i faktycznie, tytuły ogrywa się przyjemniej na PS5, niż na PS4. Jednak nie każdy developer zdecydował się na wypuszczenie specjalnej aktualizacji, która ma usprawniać działanie gry na konsolach nowej generacji (tak, mówimy o Tobie CD Projekt RED). Teraz Naughty Dog przygotowało aktualizację oznaczoną numerem 1.08, które sprawi, że The Last of Us 2 będzie działało w 60 klatkach na sekundę.

Patch 1.08 dostępny jest od dziś, więc ci, którzy posiadają PlayStation 5, mogą już sprawdzać działanie gry po jego instalacji. Zmiana dostępna będzie w menu w opcjach wyświetlania, gdzie będzie można wybrać między 30, a 60 klatkami na sekundę. Pierwsze testy, które pojawiły się już w sieci, pokazują, że stałe 60 klatek jest utrzymywane przez większość produkcji. Oczywiście mogą zdarzać się niewielkie spadki, ale to i tak dobrze. Trzeba będzie sprawdzić „na własnej skórze”, jak gra prezentuje się po nowej aktualizacji. A tutaj możecie przeczytać naszą recenzję The Last of Us 2 w wersji na PlayStation 4.

Zobacz też: Nowe promocje w PS Store – jest w czym wybierać.

Minęło pięć lat… Po śmiertelnie niebezpiecznej podróży przez wyniszczone przez pandemię USA Ellie i Joel osiedlają się w Wyoming. Życie w prosperującej wspólnocie zapewnia im poczucie stabilności, nawet mimo zagrożenia ze strony zarażonych oraz ocalałych kierowanych desperacją. Gdy traumatyczne wydarzenie zakłóca panujący spokój, Ellie wyrusza w podróż, a jej celem jest zemsta. Polując na winowajców, będzie musiała poradzić sobie z psychicznymi oraz fizycznymi konsekwencjami swoich działań.

The Last of Us 2 – opis ze strony PS Store

Źródło: Sony Blog

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy