ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lady Dimitrescu

Lady Dimitrescu wygląda znajomo? To dlatego, że „twarzy” użyczyła jej polska modelka

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Lady Dimitrescu to postać z gry Resident Evil Village, która wywołała ogromne zamieszanie w świecie gier. W chwili kiedy Capcom zapowiedział premierę nowej odsłony serii, oczy wszystkich graczy skierowane były właśnie na postać ogromnej wampirzycy. W sieci zaroiło się od przeróbek tej postaci, a jeżeli Lady Dimitrescu wydawała Wam się znajoma, to dlatego, że postać wzorowana była na polskiej modelce i aktorce Helenie Mańkowskiej.

Lady Dimitrescu i Helena Mańkowska w jednym

Niedługo na ramach naszego portalu przeczytacie recenzję gry Resident Evil Village na konsolę Xbox Series X. Gra wyszła także na PC-ty oraz PlayStation 5. W produkcję można grać również na konsolach starszej generacji, więc tytuł może dotrzeć do ogromnej bazy fanów. I pierwsze wyniki pokazują, że nowe Resident Evil jest sporym sukcesem Capcomu. To już kolejna odsłona, która zrywa z widokiem zza pleców bohatera, a jego poczynania obserwujemy po prostu z perspektywy pierwszej osoby. W ten sposób można także zobaczyć prawdziwy ogrom postaci wykreowanej przez Capcom.

Lady Dimitrescu mierzy bowiem prawie 3 metry wysokości, a starcie z nią… Nie będziemy psuli Wam tej przyjemności, ale Capcom zrobił w Resident Evil Village coś, co z pewnością wielu fanów wprawi w zdumienie. Teraz za to potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że wygląd Lady Dimitrescu powstał w oparciu o twarz polskiej aktorki, modelki i kaskaderki – Heleny Mańkowskiej. Aktorka podzieliła się tą informacją na swoim koncie na Instagramie, choć wcześniej w sieci także pojawiały się informacje, że to właśnie ona wzięła udział w produkcji.

Zobacz też: Jak będzie wyglądał Android 12?

Helena Mańkowska urodziła się w Polsce i swoją karierę aktorską zaczęła w 2015 roku. Można ją było widzieć w licznych reklamach, ale była także kaskaderem na planie filmu „Rajskie wzgórza”, gdzie zastępowała Milę Jovovich. Co ciekawe, to Mila Jovovich grała w serii filmów Resident Evil. Nic, tylko pogratulować Mańkowskiej sukcesu.

Źródło: Instagram / Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy