ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Starfield xbox pc

Starfield tylko na Xbox-a i PC-ty? Ekskluzywność Bethesdy nie powinna dziwić

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Starfield może trafić tylko na Xbox-a oraz PC-ty, a przynajmniej takie doniesienia pojawiły się dziś w sieci. I choć nie są to jeszcze oficjalne informacje, a jedynie plotki, to zapewne okażą się one prawdziwe. Zakup Bethesda przez Microsoft był jednym z najważniejszych wydarzeń zeszłego roku w świecie gier. I wygląda na to, że temat ekskluzywnych produkcji powraca.

Starfield tylko na Xbox-a i PC-ty

Premiera Starfield to dalej jedna wielka niewiadoma. Mówiło się o tym, że produkcja ma pojawić się jeszcze w tym roku, ale to raczej wątpliwe. Nowy projekt Bethesdy ma być kosmicznym RPG i zapoczątkować zupełnie nową serię gier. Tym samym mógłby stać się dla firmy stałym źródłem dochodu, jak stało się z serią Fallout czy Elder Scrolls. Gracze będą więc mogli wybierać, czy interesuje ich temat fantasy, postapokaliptyczne klimaty, a może science-fiction. Zapowiedź Starfield nie zdradza wiele, a można nawet powiedzieć, że nic. Ten projekt może okazać się jednak wielkim sukcesem, bo Bethesda go teraz trochę potrzebuje.

Zakup ZeniMax przez Microsoft sprawił, że teraz wszystkie produkcje ze studiów należących do marki, mogą trafiać tylko na Xbox-a oraz PC-ty. Wprawdzie w chwili zakupu ZeniMax mówiono, że takie decyzje mają być podejmowane przy każdej grze indywidualnie, to różnie z tym może być. Deathloop pojawi się przecież na konsole PlayStation. To jednak nie będzie regułą. O tym, że Starfield ma trafić tylko na Xbox-a oraz PC-ty, poinformował JeffGrubb. Wcześniej jego słowa znajdowały potwierdzenie w rzeczywistości i teraz także może się tak wydarzyć.

Zobacz też: mojeIKP trafiło na urządzenia z Androidem – co zrobimy w aplikacji?

Niewykluczone, że Starfield zostanie zaprezentowane podczas targów E3 i wtedy o samym tytule, jak i o docelowych platformach, dowiemy się więcej. Jednak Microsoft może coraz więcej tytułów wypuszczać tylko na swoje platformy, by konkurować z Sony. Zważywszy na to, jak dla obu firm istotne są usługi sieciowe, to niewykluczone, że Starfield trafi także do Game Passa.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy