ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PlayStation 5 brak części

To sobie poczekamy – problemy z dostępnością PS5 mogą się przeciągnąć na 2022

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Problemy z dostępnością PS5 to żadna nowość. Praktycznie od samej premiery konsoli PlayStation 5 w zeszłym roku, jej zdobycie jest mocno problematyczne. Ci gracze, którzy mieli odrobinę szczęścia lub zamówili sprzęt w przedsprzedaży, konsole mają już u siebie. Reszta musi „polować” na dostępność produktu w sklepach. I wygląda na to, że taka sytuacja nie zmieni się nawet w… 2022 roku.

Problemy z dostępnością PS5 nawet w 2022 roku

Playstation 5

Patrząc na posty, które publikuje polski oddział PlayStation w mediach społecznościowych, często można natknąć się na komentarze rozgoryczonych fanów marki. Ci chętnie zagraliby w nowe tytuły na konsolę, ale narzekają, że nigdzie nie można jej dostać w regularnej sprzedaży. Owszem, ostatnio konsole Sony coraz częściej trafiają do sklepów, ale zazwyczaj są to całe zestawy (np. z dodatkowymi grami). Kupienie „gołego” PS5 i to w cenie, która obowiązywała w dniu premiery, można uznać za cud. Do tego dochodzą jeszcze oczywiście aukcje internetowe, gdzie za PlayStation 5 płaci się sporo więcej, niż normalnie.

I wygląda na to, że sytuacja zbyt szybko się nie unormuje. Bloomberg dotarł do informacji, które z jednej strony są pozytywne, ale z drugiej już nie tak bardzo. Sony planuje zwiększyć produkcję PlayStation 5, ale problemy z dostępnością nie zostaną przez to rozwiązane. Przynajmniej nie w tym roku. Według korporacji popyt na PS5 nie zmaleje w tym roku, ani w 2022. W związku z tym, dostawy nowych konsol do sklepów nie będą mogły nadążyć za popytem. Dopóki rynek się częściowo nie nasyci, dalej na PS5 trzeba będzie „polować”. I szybko się to nie zmieni.

Zobacz też: Czy pociągi w Polsce będą punktualne?

Sony, podając swoje wyniki finansowe za ubiegły rok fiskalny, potwierdziło, że do sklepów trafiło 7,8 miliona sztuk PlayStation 5. To rewelacyjny wyniki, bo praktycznie każda sztuka znalazła swojego nabywcę. W tym roku firma chciałaby podwoić ten wynik. Jest to jak najbardziej wykonalne. Pod warunkiem, że produkcja sprzętów „ruszy z kopyta”. Poprzednia generacja sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy. PlayStation 5 może ten wynik jeszcze poprawić.

Źródło: Bloomberg

Sprawdź najnowsze wpisy