ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Frostpunk na Androida i iOS

Frostpunk zmierza na Androida – to nie będzie typowy port z PC

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Gry

NetEase właśnie ogłosiło, że nawiązało współpracę z 11 Bit Studios, aby przenieść popularną post-apokaliptyczną grę Frostpunk na Androida i iOS. Nie będzie to jednak tytuł przeniesiony 1:1 z PC. Z drugiej strony polski twórca gier jest znany z przenoszenia swoich największych marek na Androida, tak aby były one lepiej dostosowane do dotykowych ekranów. Dobrym przykładem jest tu seria Anonaly, w której w wersji na smartfony nie sterujemy bezpośrednio swoją postacią, która została wycięta z rozgrywki.

Frostpunk na Androida i iOS

Frostpunk na Androida i iOS

Najprawdopodobniej więc port ograniczy się do dodania dotykowego interfejsu użytkownika i kontroli. Możliwe także, że sama rozgrywka zostanie zmodyfikowana tak, aby była wygodniejsza pod ekrany dotykowe, co też sugeruje NetEase. Znając jednak dotychczasowe gry 11 Bit Studios na smartfony możemy być spokojni o zachowanie głównej osi rozgrywki i jej poziomu. Dodatkowo Frostpunk Mobile zostanie rozbudowany o nowe elementy. Jak podaje samo studio:

Tytuł ten pozwoli graczom zanurzyć się głębiej w doświadczeniach przetrwania w społeczeństwie postapokalipsy. Z nowymi funkcjami, takimi jak Roguelike Adventure, Law and Guild, Rare Animal Rescue Station i Character Development, Frostpunk Mobile ma na celu zapewnienie wciągającego doświadczenia dla graczy na całym świecie.

Zobacz też: Huawei szykuje coś dużego – najpierw gry, teraz kontrolery VR

NetEase planuje ogłosić więcej na temat Frostpunk Mobile 20 maja podczas corocznego wydarzenia Product Launch, więc wydaje się, że nie będziemy musieli długo czekać, aby dowiedzieć się więcej na temat gry.

Źródło: Androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy