Dziś oficjalna premiera Returnal na PS5, czyli głośno reklamowanego tytułu ze stajni Sony. Do tej pory można było narzekać, że gier na PlayStation 5 jest mało, ale jak widać, powoli zaczyna się to zmieniać. Przykładem jest właśnie Returnal, który przenosi graczy w świat, gdzie umieranie jest na porządku dziennym.

Premiera Returnal na PS5

Produkcja od Housemarque dziś wylądowała w sklepach, a jeżeli ktoś woli wersję cyfrową produkcji to znajdzie ją w PlayStation Store. Jeżeli ktoś więc nie miał planów na weekend majowy, to teraz może już wypróbować nowy tytuł. Czy warto? Pierwsze recenzje pokazują, że Returnal to kawał dobrej produkcji, która zapewni minimum 20 godzin rozgrywki. U nas też pojawi się recenzja produkcji, ale dopiero dziś wpadła w nasze ręce, więc na pełną opinię trzeba trochę poczekać. Pierwsze wrażenie jest takie, że nowy pad DualSense w końcu pokazuje, co potrafi. Dla samych triggerów i haptyki warto sprawdzić.

W Returnal gracze będą mogli wniknąć głęboko w umysł Selene, kosmicznej zwiadowczyni Astry, uwięzionej w piekielnej pętli ciągłego zmartwychwstawania na wrogiej planecie. Formuła gry roguelike w połączeniu z elementami eksploracyjnej platformówki pozwala na wyjątkowy sposób poznawania planety i prowadzenia walki. Oczywiście nie brakuje też typowych dla Housemarque zręcznościowych elementów, zatem trzeba przygotować się na swoisty grad pocisków. (…) Gracze powinni przygotować się na ekstremalnie realistyczny dźwięk 3D dzięki możliwościom PS5 w połączeniu z dedykowanymi konsoli słuchawkami. W Returnal dźwięk przestrzenny został wzniesiony na nowy poziom, a pejzaże dźwiękowe nadają zupełnie nowy wymiar postrzeganiu rozgrywającej się wokół akcji. Dzięki tym efektom, nawet w chwili ciszy gracz może chłonąć atmosferę i poczuć się, jakby faktycznie znajdował się sam na obcej planecie.

Returnal – opis produkcji

Zobacz też: Ile egzemplarzy PlayStation 5 trafiło na rynek? Miliony!

Na taką premierę gracze posiadający PlayStation 5 czekali i w końcu się doczekali. Dziś też pojawiła się premierowa łatka, która poprawia niewielkie błędy, jakie udało się wyłapać. My zanurzymy się w świat Returnal już w weekend i damy znać, co o grze sądzimy.

Źródło: PlayStation informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.