Czy mobilny gracze są już traktowani poważnie? To zależy. Z pewnością jeszcze daleko do traktowania smartfonów jako platformy konkurencyjnej dla PC i konsol. Jednak jest to zdecydowanie najlepsza forma zarobkowa dla wydawców. Świat mobilny najzwyczajniej jest ogromny i tkwi w nim wiele gotówki. Tym sposobem nie dziwi fakt, że kolejne znane marki właśnie z PC i konsol zaczynają pojawiać się na urządzeniach mobilnych. Kolejny w drodze – Battlefield oficjalnie zmierza na smartfony.

Jeśli zarabiać, to na grach mobilnych, więc Battlefield musi trafić na smartfony

battlefield na smartfony gra mobilna ea

Ogłoszenia kolejnych gier ze znanych i lubianych serii zawsze dają wiele emocji. Jednak często euforia zmienia się w rozpacz i gniew, gdy okazuje się, że tym razem będzie to gra mobilna. Mimo wszystko tym razem Battlefield na smartfony był tylko kwestią czasu. Po sukcesie Call of Duty: Mobile Electronic Arts po prostu musiało wykonać ten krok. Wydawca zapowiedział, że nowy tytuł z rodziny Battlefield trafi na smartfony w 2022 roku. Pomoc w stworzeniu tej gry przyjdzie ze strony Industrial Toys, czyli firmy, którą EA wykupiło w 2018 roku. Dotychczas znana ona była między innymi z serii Midnight Stars, a więc również mobilnej gry FPS. Oczywiście zapowiedzi tytułowej produkcji okraszone są wieloma superlatywami i rewolucjami.

Zobacz też: Szukasz miejsc przyjaznych dla środowiska? Znajdziesz je w Mapach Google.

Fani Battlefielda nie na smartfony powinni jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż DICE zapowiedziało, że więcej szczegółów dotyczących odsłony na konsole i PC zostanie udostępnionych w najbliższych miesiącach. Na co bardziej czekacie?

Źródło: Venturebeat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.