Horizon Zero Dawn dostępny jest za darmo na PS5 oraz PS4 od dziś w naszym regionie. Co więcej, to Edycja Kompletna, czyli zawierająca wydane rozszerzenie fabularne The Frozen Wilds. To kolejna z gier od Sony, która załapała się do inicjatywy Play At Home. Jeszcze przez dwa dni można pobierać szereg innych produkcji, które udostępniono fanom PlayStation za darmo.

Horizon Zero Dawn za darmo na PS5 i PS4

Horizon Zero Dawn za darmo PS5 PS4

Wielu fanów Sony czekało na ten dzień. Od dziś Horizon Zero Dawn dostępny jest za darmo dla wszystkich posiadaczy PS5 oraz PS4. Nie trzeba posiadać konta PlayStation Plus, czyli płatnej usługi Sony. Wystarczy połączenie z siecią, by przypisać do swojej biblioteki produkcję od Guerrilla Games. Ta dostępna będzie do 15 maja do godziny 05.00 polskiego czasu. Warto więc wcześniej przypisać tytuł do biblioteki, by nie zapomnieć. Produkcja będzie wtedy już nasza na zawsze, a przynajmniej do czasu, aż będzie funkcjonował cyfrowy sklep Sony. Produkcję znajdziecie pod TYM ADRESEM.

Przeżyj całą legendarną przygodę Aloy z plemienia Nora i rozwikłaj tajemnice świata opanowanego przez śmiertelnie groźne maszyny. Przepędzona przez własne plemię młoda łowczyni walczy o poznanie swojej przeszłości, odkrycie swego przeznaczenia… i powstrzymanie wielkiego zagrożenia dla przyszłości. Niszcz różnorodne maszyny i siej popłoch wśród wrogich plemion w otwartym świecie pełnym dzikiej przyrody i licznych niebezpieczeństw. Horizon Zero Dawn™ to wielokrotnie nagradzana gra Action RPG. Edycja Kompletna zawiera grę podstawową oraz obszerny dodatek The Frozen Wilds z nowymi krainami, umiejętnościami, broniami i maszynami.

PlayStation Store

Zobacz też: Sony słucha fanów i wycofuje się z zamknięcia PS Store dla PS3 i PS Vita.

Zawartość Horizon Zero Dawn Edycja Kompletna

 • Gra Horizon Zero Dawn.
 • Dodatek The Frozen Wilds.
 • Ubiór Zwiadowczyni Burz Carja i potężny łuk Carja.
 • Pakiet handlarki Carja.
 • Ubiór pionierki Banuk i niszczycielski łuk Banuk.
 • Pakiet podróżniczki Banuk.
 • Pakiet strażniczki Nora.
 • Cyfrowy art book.
 • Motyw PS4.

Darmowe gry na PlayStation

Jak wspomnieliśmy we wstępie, Horizon Zero Dawn nie jest jedyną grą, którą można mieć teraz za darmo. Do 23 kwietnia (do godziny 05.00 naszego czasu) dalej można pobierać tytuły, które wcześniej udostępniło Sony w ramach inicjatywy Play At Home. Wprawdzie nie są to produkcje tej samej „wielkości”, co Horizon Zero Dawn, ale warto dać im szansę. Szczególnie jeżeli szuka się czegoś odrobinę innego. Warto tutaj dodać, że podobnie jak w przypadku HZD, poniższe gry także raz przypisane do biblioteki gier, mają zostawać w niej na zawsze. I także nie trzeba posiadać konta PlayStation Plus, by skorzystać z oferty. Tutaj zostało już bardzo mało czasu na przypisanie produkcji, więc warto się pośpieszyć, jeżeli do tej pory się tego nie uczyniło.

 • ABZU
 • Enter the Gungeon
 • Rez Infinite
 • Subnautica
 • The Witness
 • Astro Bot Rescue Mission (PS VR)
 • Moss (PS VR)
 • Thumper (PS VR)
 • Paper Beast (PS VR)

Play At Home – gier będzie więcej

Play At Home Sony

Darmowe produkcje zawsze cieszą, nawet jeżeli mówi się o tych tworzonych przez mniejsze studia. W końcu to możliwość sprawdzenia, czy dana gra nam pasuje. Owszem, Sony udostępnia darmowe tytuły w ramach abonamentu PlayStation Plus, ale ten wymaga stałego opłacania, jeżeli chce się odpalić tytuły. Zresztą to, co trafia do PS Plus, nie zawsze jest interesujące, choć ostatnie miesiące przyniosły naprawdę sporo dobrych produkcji. Wygląda to trochę tak, jakby Sony chciało wynagrodzić swoim użytkownikom brak usługi pokroju Game Pass. I choć istnieje coś podobnego, czyli PlayStation Now, to w wielu rejonach świata usługa jest niedostępna.

Mówiło się ostatnio, że Sony szykuje swoją odpowiedź na Game Pass, ale na ten temat jeszcze nic nie wiadomo. Za to pewne jest to, że pojawią się nowe tytuły w ramach inicjatywy Play At Home. Sony wprawdzie nie potwierdziło jeszcze, które tytuły będą darmowe, ale liczymy na coś równie interesującego, jak Horizon Zero Dawn. Przypomnijmy, że wcześniej można było odebrać Ratchet & Clank czy Kolekcja Uncharted. Mówimy więc tutaj o produkcjach AAA. Jest więc na co czekać i miejmy nadzieję, że niedługo dowiemy się więcej na ten temat.

Źródło: PlayStation Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.