ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox Cloud Gaming

Chmura Xbox Cloud Gaming – gry z Game Pass trafią na PC oraz sprzęty Apple

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Xbox Cloud Gaming to kolejny krok Microsoftu w stronę tego, by dać graczom dostęp do jak największej biblioteki gier. I to niezależnie od tego, na jakim sprzęcie lubią grać. Tym razem postanowiono przetestować nowe rozwiązanie chmurowe. Od jutra część z użytkowników Xbox Game Pass Ultimate zostanie zaproszona do testowania grania w chmurze na komputerach PC oraz tabletach i smartfonach od Apple.

Xbox Cloud Gaming trafia na PC i Apple

Xbox Cloud Gaming

Microsoft już jakiś czas temu ogłaszał, że zamierza stale rozwijać swoją chmurę. Ta oferuje dostęp do wybranych pozycji z katalogu Game Pass na urządzeniach z Androidem. Rozgrywka odbywa się wtedy w sieci, więc nie trzeba się przejmować specyfikacją sprzętową. Teraz ma to zostać rozszerzone o komputery PC oraz tablety i smartfony Apple. Na blaszakach z Windows 10 na pokładzie, Xbox Cloud Gaming będzie dostępny w przeglądarkach Chrome oraz Edge. Natomiast na sprzętach Apple korzystało się będzie z przeglądarki Safari. Dostęp do nowej funkcji będzie dostępny na stronie xbox.com/play.

Od jutra (20 kwietnia) będą rozsyłane zaproszenia do graczy, którzy korzystają z abonamentu Xbox Game Pass Ultimate. Nie będzie to więc opcja dostępna jeszcze dla wszystkich. Teraz nadszedł moment testów, ponieważ Microsoft chce się upewnić, czy wszystko działa tak, jak powinno. Na początku ma być dostępnych w ten sposób około 100 tytułów, więc gracze będą mieli z czego wybierać.

Zobacz też: Deals with Gold – nowa promocja na gry od Microsoft.

Dostęp do biblioteki gier z komputerów i z wykorzystaniem chmury to kolejny krok Microsoftu, by granie stało się ogólnodostępne. I wychodzi im to bardzo dobrze. Osoby, które będą miały szczęście i trafią do puli testowej, będą potrzebowały jedynie kontrolera Bluetooth lub podłączanego przez kabel, by zacząć rozgrywkę. Około 50 tytułów ma już obsługiwać sterowanie dotykowe, co dotyczy oczywiście tabletów lub smartfonów.

Źródło: Microsoft informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy