Gra MMO Władca Pierścieni, którą Amazon zapowiedział jeszcze w 2019 roku, niestety nie powstanie. Wczoraj wieczorem pojawiły się pierwsze informacje o tym, że firma wycofała się z projektu, a niedługo potem sama to oficjalnie potwierdziła. Wielka szkoda, bo to mogła być gra, która przykułaby do monitorów miliony graczy z całego świata. Dlaczego więc Amazon wycofał się z projektu, który mógłby przynieść mu miliony?

Władca Pierścieni MMO anulowany

amazon game studios

MMO, czyli Massively Multiplayer Online, to rodzaj gry, która w całości odbywa się w sieci i może przyciągać jednocześnie tysiące lub nawet miliony graczy. Tego typu produkcji jest zatrzęsienie, ale niewiele z nich osiąga próg popularności takiego stopnia, jak np. World of Warcraft. Niektórym się udaje, a szanse na to miało MMO Władca Pierścieni. Produkcję miało przygotować Amazon Game Studios oraz Leyou Technologies Holdings Ltd. Trylogia napisana przez Tolkiena, a dodatkowo zekranizowana przez Jacksona, niezmiennie cieszy się ogromnym uznaniem oraz popularnością. Produkcja MMO osadzona w tym świecie byłaby hitem, jeżeli oczywiście dobrze by ją przygotowano.

MMO Władca Pierścieni miał rozgrywać się jeszcze przed wydarzeniami, które fani znają z trylogii Tolkiena. Gracze dostaliby wielki, otwarty świat i zapewne dużo możliwości rozwoju postaci. Teraz niestety się o tym nigdy nie przekonają, ponieważ Amazon wycofał się z produkcji. Jaki jest tego powód? Jak wypowiedział się przedstawiciel studia, firma nie była w stanie dostarczyć na czas tak złożonego dzieła. Zważywszy na to, że Amazon Game Studios nie ma na swoim koncie zbyt dużo udanych projektów, można było się spodziewać takiego scenariusza.

Zobacz też: Ekologia się opłaca – Apple usunęło ładowarki i pokazuje, co to dało.

Dalej jednak powstaje inny projekt od Amazonu, a mianowicie serial oparty na prozie Tolkiena. Tutaj firma ma naprawdę pokaźny budżet na realizację, ponieważ ten ma wynosić około 465 milionów dolarów.

Źródło: Amazon / The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.