W sieci udostępniono szacunkowe wyniki CD Projekt  za 2020 rok i choć nie są one jeszcze ostateczne, to pokazują, w jakim stanie jest firma. Osoby, które po wpadkach z Cyberpunk 2077 uważały, że 2020 rok CD Projekt skończy „na minusie”, teraz pewnie będą mocno zdziwione. Tak dobrych wyników chyba mało kto się spodziewał, choć wcześniej wróżono znacznie większe zyski.

Szacunkowe wyniki CD Projekt RED za 2020 rok

Pełne wyniki grupa kapitałowa CD Projekt poda 22 kwietnia, czyli w przyszłym tygodniu. Teraz jednak zdecydowano się podzielić z fanami oraz inwestorami informacją o tym, jak wyglądają szacunkowe wyniki CD Projekt za 2020 rok. Otóż skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 2 139 mln zł, a skonsolidowany zysk netto 1 154 mln zł. Ponad miliard złotych zysku to fenomenalny wynik, który pokazuje, że CD Projekt może ze spokojem patrzeć w przyszłość. Zamknięcie poprzedniego roku było naprawdę bardzo dobre, choć mogło być znacznie lepiej.

Oficjalna premiera Cyberpunk 2077 miała miejsce 10 grudnia i to już po kilku wcześniejszych przesunięciach. Jednak zamiast ogromnego sukcesu, pojawiły się ogromne kontrowersje. Tytuł na konsolach starszej generacji (Xbox One i PlayStation 4) działał bardzo źle. Fani poczuli się oszukani i pojawiły się masowe zwroty produkcji. Sony nawet zdecydowało się na to, by usunąć Cyberpunk 2077 ze swojego cyfrowego sklepu. Do dziś gra tam nie wróciła. Jednak rok udało się zamknąć firmie z gigantycznym zyskiem.

Zobacz też: Co ciekawego pojawiło się dziś na Netflix?

Ten rok może być równie dochodowy dla firmy. Cyberpunk 2077 jest stale naprawiany (ostatnio aktualizacja 1.21), a gra ma pojawić się w wersji na next-geny. Dodajmy do tego jeszcze to, że na Netflix pojawi się kolejny sezon serialu Wiedźmin, a to może sprawić, że Wiedźmin 3: Dziki Gon znowu zacznie się lepiej sprzedawać. Planowane też są DLC dla Cyberpunk 2077. Zobaczy jeszcze, co okaże się po oblikowaniu finalnych wyników za 2020 rok.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.