Jutro ma pojawić się nowa aktualizacja PlayStation 5, która przyniesie trochę wyczekiwanych przez graczy zmian. Sony opublikowało wpis, gdzie informuje o nowościach, które pojawią się w aktualizacji, jednak tych ma być więcej, niż w artykule. Więcej szczegółów powinniśmy poznać jutro, ale już dziś możemy spojrzeć na to, co nowego pojawi się na konsoli Sony.

Nowa aktualizacja PlayStation 5

aktualizacja PS5 kwiecień

Gracze, którzy liczyli na to, że nowa aktualizacja PlayStation 5 przyniesie możliwość zamontowania dodatkowego SSD, muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Sony zdecydowało się za to na to, by udostępnić możliwość kopiowania gier z PS5 na przenośne dyski USB. Ma to pomóc w zarządzaniu miejscem na konsoli, ale samych gier z takiego dysku na konsoli już nie odpalimy. Zapewne nie o taką rzecz prosili fani Sony, jednak nie ma co wybrzydzać, bo to faktycznie może być użyteczne rozwiązanie. Co nowego przyniesie jeszcze kwietniowa aktualizacja PlayStation 5?

  • Cross-generacyjny Share Play – gracze korzystający z PS4 oraz PS5 mogą korzystać z funkcji Share Play. Można więc będzie udostępniać zrzuty ekranu czy podzielić się wirtualnym kontrolerem i grać w produkcje kooperacyjne na dwóch generacjach PlayStation.
  • Poprawiony Game Base – poprawiono możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy treściami oraz funkcjami. Będzie można też wyłączać powiadomienia z różnych imprez, w których bierzemy udział.
  • Czat – będzie można łatwo wyłączyć czat w grze, a także regulować głośność innych jego uczestników.
  • Wstępne pobieranie aktualizacji – po udostępnieniu aktualizacji gier przez developerów, te będą mogły być pobierane automatycznie na konsolę.
  • Biblioteka gier – tutaj mają pojawić się możliwości lepszego zarządzania grami, a w tym ich ukrywania.
  • Nowe ustawienia trofeów – pojawi się możliwość nagrywania tylko najważniejszych trofeów, a nie wszystkich zdobywanych przez graczy. Zostanie udostępniona także nowa statystyka, która ma lepiej prezentować postępy graczy.
aktualizacja PS5 kwiecień

Zobacz też: Jak sprawdza się PlayStation 5 po kilku miesiącach – nasza recenzja.

Aktualizacji ma doczekać się także aplikacja PlayStation, która ma pozwolić w najbliższym czasie na znacznie lepsze zarządzanie konsolą z jej poziomu.

Aktualizacja

Pliki z aktualizacją PS5 są już dostępne globalnie. Pełną listę zmian znajdziecie w osobnym wpisie.

Źródło: Sony Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.