Nie tak dawno pisałem o rekordzie związanym z Super Mario Bros. Dokładniej rzecz biorąc, chodziło o kartridż, który został sprzedany za astronomiczną kwotę 660 tysięcy USD. Tym razem chodzi o kolejny rekord świata. Ten jednak padł w samej grze i dotyczy on jej najszybszego przejścia. Chociaż na wstępie warto podkreślić, że wielu purystów może uznać nowy rekord za mało istotny. Wszystko dlatego, że rozgrywka ta nie miała miejsca ani na konsoli, ani za pomocą dedykowanego kontrolera.

Super Mario Bros z nowym rekordem przejścia

Streamer z Twitcha, Niftski, stał się pierwszą osobą, która osiągnęła czas ukończenia Super Mario Bros. poniżej 4:55, kończąc grę w zdumiewającym czasie 4:54,948. Zgodnie ze wpisem na portalu speedrun.com, bieg został rozegrany na Nestopia UE, emulatorze NES napisanym w C++. Zgodnie z zasadami speedrun.com, każdy czas poniżej pięciu minut jest traktowany z podejrzliwością. W zasadach portalu możemy przeczytać:

Jest wysoce zalecane, abyś streamował wszystkie swoje próby i dostarczył podzielone pliki, aby Twój wynik został zaakceptowany.

Co więcej, strona wymaga, by gracze zgłaszający próby poniżej pięciu minut dostarczyli plik wejściowy o ile to tylko możliwe na danym emulatorze. 

Zobacz też: Płać zbliżeniowo smartfonem Huawei z Millennium i zyskaj do 400 złotych!

Oczywiście mistrzowska znajomość gry w tym przypadku to podstawa. Rekordzista nie tylko przeszedł każdą planszę w sposób iście perfekcyjny, ale także wykorzystał wszystkie błędy, które tylko mogły mu pomóc w biciu rekordu. Niftski przyznał, że glitch z masztem na poziomie 8-1 był kluczem jego sukcesu, który pomógł mu zaoszczędzić cenny czas w trakcie gry. Warto tu podkreślić, że Super Mario Bros. jest ulubioną grą speedrunnerów. Aby zilustrować, jak zacięta jest konkurencja, różnica między nowym rekordem świata a 10. najszybszym biegiem na speedrun.com wynosi zaledwie 0,848 sekundy. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.