Cyberpunk 2077 w PS Store nie uświadczymy i to już od kilku miesięcy. To pierwsza tego typu sytuacja, która pokazała, że niedokończony produkt może bardzo źle skończyć. Przypomnijmy, że w chwili debiutu gry CD Projekt RED na platformę PlayStation, tytuł działał na niej bardzo źle. Do tego stopnia, że studio zdecydowało się na możliwość zwrotu produkcji, a za tym poszło jeszcze wyrzucenie gry z PlayStation Store. Kiedy do niego wróci?

Cyberpunk 2077 w PS Store – jest nadzieja na powrót

Cyberpunk 2077 PS Store

Ostatnio CD Projekt RED poinformowało o tym, że pojawi się aktualizacja 1.2 do Cyberpunk 2077 i tak też się stało. Przyniosła ona listę poprawek, gdzie było kilkaset pozycji. Poprawiono nie tylko zadania, ale także samą „kondycja” gry na konsolach starszej generacji (PlayStation 4 oraz Xbox One), bo to one ucierpiały najmocniej. Na bazowej wersji PlayStation 4 grało się źle i sam CD Projekt RED to przyznał. To był jeden z powodów, dla których zdecydowano się na politykę zwrotów gry. Tutaj jednak pojawił się spory problem, bo takie zwroty „gryzły się” z tym, jak dokonywało ich Sony. Zwrot zakupionej wersji cyfrowej możliwy jest tylko pod określonymi warunkami, a wśród nich jest ten, że nie wolno zacząć pobierać gry na swoją konsolę.

W przypadku Cyberpunk 2077 wielu graczy produkcję pobrało, więc to uniemożliwiało im zwrot kwoty za zakup. Sytuacja jest o tyle dziwna, że produkcja od CD Projekt RED doczekała się nawet osobnej strony internetowej od Sony, która tłumaczy, jak uzyskać zwrot środków. Jednak by nie robić sobie zbyt dużego kłopotu, tytuł po prostu zniknął z cyfrowego sklepu PS Store. Czy Cyberpunk 2077 kiedykolwiek do niego wróci? Developer wypuścił już kilka poprawek, które usprawniły produkcję, ale gry dalej nie kupi się w wersji cyfrowej na konsolę PlayStation.

Zobacz też: Wystartowała wiosenna wyprzedaż w PS Store.

Wygląda na to, że na proces powrotu Cyberpunk 2077 do PS Store graczom przyjdzie jeszcze poczekać. Podczas konferencji prasowej CD Projekt RED przyznano, że teraz decyzja o powrocie jest po stronie Sony. Firma jednocześnie wierzy, że gra wkrótce wróci do PS Store, ale żadnej daty jeszcze nie podano. Ciekawe jest też to, w jakiej cenie pojawi się w PS Store, kiedy to już nastąpi. Ostatnio Cyberpunk 2077 doczekał się kilku solidnych przecen, więc wersja cyfrowa także nie powinna kosztować tyle, co w dniu premiery. Trzeba czekać.

Źródło: CD Projekt RED / PPE

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.