Oferta Games with Gold na kwiecień została opublikowana i jeżeli ktoś liczył na tytuły z wyższej półki, to niestety może poczuć się zawiedziony. Microsoft nie postawiły na gry AAA, ale patrząc na to, jak rozwijany jest Game Pass, trudno było przewidywać inny scenariusz. I raczej wątpliwe jest to, by Game with Gold dostawało w przyszłości produkcje AAA.

Games with Gold na kwiecień

Rozwój usługi Microsoftu, która daje dostęp do setek gier, czyli właśnie Game Pass, musiał odbić się na Games with Gold. To produkcje, które dostaje się „za darmo” w chwili, kiedy opłaca się abonament Xbox Live Gold. Ten pozwala na granie przez sieć oraz na przypisywanie sobie do konta określonych gier. Jednak Xbox Live Gold jest też częścią Game Pass Ultimate, co wydaje się być bardziej opłacalnym ruchem dla graczy. Dostęp miesięczny do Live Gold kosztuje 29 złotych, a Game Pass Ultimate 54,99 złotych miesięcznie. Jednak tam otrzymuje się dostęp do znacznie większego katalogu produkcji. Często też takich, które pojawiają się w dniu swojej premiery, jak miało to miejsce z The Medium. Tak też stanie się z STALKER 2, kiedy tytuł pojawi się na rynku. Jeżeli ktoś gra dużo i lubi wypróbowywać nowe tytuły, to Game Pass Ultimate wydaje się być lepszym rozwiązaniem. Wracając jednak do oferty Games with Gold na kwiecień, to pojawią się w niej standardowo cztery produkcje.

  • Vikings: Wolves of Midgard – od 1 do 30 kwietnia
  • Truck Racing Championship – od 16 kwietnia do 15 maja
  • Dark Void – od 1 do 15 kwietnia
  • Hard Corps: Uprising – od 16 do 30 kwietnia

Zobacz też: Volkswagen zmienia się w Voltswagena, ale spokojnie, to tylko „awaria”.

Jak więc widać na powyższej liście, nie są to produkcje, które mogą „rzucać na kolana”. Nie zmienia to jednak tego, że warto dać im szansę. Ciekawie zapowiada się Vikings: Wolves of Midgard, które na fali popularności wikingów może przeżywać teraz drugą młodość. W końcu Assassin’s Creed: Valhalla czy Valheim to hity ostatnich tygodni.

Źródło: Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.