ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Twórcy Outriders znaleźli ciekawy sposób na cheaterów

Autor: Marcin Nic Kategoria: Gry

Jeśli chodzi o gry sieciowe to ciężko znaleźć taką, w której nie istnieje problem cheaterów. Twórcy gier zmuszeni są wprowadzać ciągle nowe zabezpieczenia, aby oszuści nie psuli zabawy uczciwym graczom. Niestety, ale często nawet wszelkiego rodzaju zasłony nie pomagają, a jedynym rozwiązaniem jest banowanie graczy. Twórcy gry Outriders znaleźli jednak ciekawy sposób na poradzenie sobie z oszustami, którzy będą mieli w nowej grze od People Can Fly naprawdę pod górkę.

Cheaterzy w Outriders mogą napotkać kilka niespodzianek, które oduczą ich oszustw

cheaterzy Outriders

Twórcy gry Outriders potwierdzili, że dokładnie sprawdzili graczy grających w wersję demonstracyjną ich nowego tytułu. Z ich analizy wynika, że wśród około 2 milionów graczy znalazło się 200 oszustów. Mimo że jest to tak naprawdę mały odsetek, to pozostaje się cieszyć, że dla ludzi z People Can Fly jest to ważny aspekt i nie zamierzają tolerować nieczystych zagrań. Cheaterzy w Outriders muszą uważać, ponieważ deweloperzy przygotowali na nich kilka ciekawych niespodzianek. Na ekranie cheaterów pojawi się znak wodny, którego nie będzie można usunąć. Będzie to dyskretny, ale jednocześnie widoczny znak w interfejsie pokazujący, że dany gracz oszukiwał. People Can Fly chce, żeby cheaterzy wstydzili się pokazać nagrane przez siebie gameplaye. Oprócz tego matchmaking dla oszustów będzie trwał w ich przypadku znacznie dłużej. Nieuczciwi gracze nie będą mogli również grać z osobami niekorzystającymi z cheatów.

Zobacz także: Macie jeszcze konsolę Game Boy? Możecie ją wykorzystać do kopania kryptowaluty

cheaterzy Outriders

Przypomnijmy, że zdobyty przez graczy podczas wersji demonstracyjnej progres zostanie przeniesiony do pełnej wersji. Twórcy zapowiadają, że w dniu premiery rozpoczną oni skanowanie wszystkich kont pod kątem jakichkolwiek oznak cheatowania. Wszystkie konta, na których twórcy znajdą ślady oszustwa, zostaną w dniu premiery zbanowane. Jeśli jednak ktoś korzystał ze sposobów na nielegalne zdobycie epickich przedmiotów podczas wersji demonstracyjnej dla zabawy, to jedynym sposobem na uniknięcie bana będzie usunięcie wszystkich postaci i zdobytych przedmiotów. Jak myślicie, czy takie działania spowodują, że cheaterzy w Outriders nie będą psuć innym zabawy? Przekonamy się już za kilka dni, bowiem gra debiutuje na wszystkich platformach już 1 kwietnia.

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy