ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Abonament do World of Warcraft doczekał się kontrowersyjnych zmian

Autor: Marcin Nic Kategoria: Gry

Co by nie mówić o World of Warcraft, to jest to fenomen na skalę światową w świecie gier komputerowych. Gra utrzymuje się na szczycie najbardziej popularnych MMO od 2004 roku i twórcy nie zamierzają zwalniać tempa. Świadczy o tym sukces najnowszego dodatku Shadowlands, który przerósł najśmielsze oczekiwania. Nic jednak nie może trwać wiecznie, a ostatnie zmiany wprowadzane przez Activision Blizzard nie rokują zbyt dobrze. Tym razem firma zabrała się za ograniczenie możliwości kupna abonamentów do „Króla MMO”

Abonament do World of Warcraft stanie się mniej przystępny dla graczy, chcących mniejszego czasu gry

abonament World of Warcraft

Na oficjalnym forum gry możemy przeczytać, że firma zdecydowała się na przyjrzenie dostępnym do tej pory możliwościom wykupienia czasu gry. Przypomnijmy, że gracze mogli zdecydować, na jaki okres chcą wykupić abonament do World of Warcraft. Dotychczas było to 30, 60, 90 i 180 dni. Zwłaszcza ta ostatnia wydawała się być dobrą opcją, ponieważ często gracze otrzymywali również wraz z nią nowego unikalnego wierzchowca. Niestety, ale Blizzard postanowił zrezygnować z większości opcji i od tej chwili gracze za pośrednictwem oficjalnego sklepu mogą wykupić tylko i wyłącznie 60 dodatkowych dni gry. Oczywiście jak można się było spodziewać, decyzja ta spotkała się w większości z negatywnymi reakcjami. Warto zaznaczyć, że bez zmian pozostała cena oraz możliwość cyklicznego odnawiania czasu gry. W dalszym ciągu istnieje również możliwość wykupienia specjalnego tokena, który przedłuży czas gry o miesiąc. Tak więc zmian doczekała się możliwość jednorazowego kupna dodatkowego game time’u.

Zobacz także: Chuwi CoreBook Xe, czyli laptop, który zrywa z przyzwyczajeniami producenta

Niemniej jednak osoby, które decydowały się na pojedynczy zakup określonej dni gry, mogą czuć się poszkodowane. Wprowadzając te zmiany widać, że Blizzard chce zachęcić graczy do częstszego korzystania z opcji cyklicznego abonamentu. Co jeśli jednak ktoś będzie chciał zrobić sobie przerwę od World of Warcraft, ale zapomni wyłączyć cykliczny abonament? Jak można się domyślić, pieniądze zostaną automatycznie pobrane z konta, a nieświadomemu graczowi przepadnie czas gry. Blizzard nie zdecydował się na podanie oficjalnego wytłumaczenia podjętej decyzji. Mimo że kupno dostępu do World of Warcraft na dłuższy czas wydaje się być opłacalne, to jednak duża część graczy kupowała jednorazowe kody na krótsze okresy. Nie wszyscy przecież chcą być uwiązani przez kosztowny i długi abonament.

Źródło: Blizzard

Sprawdź najnowsze wpisy