The Lord of the Rings: Gollum doczekał się nowej, krótkiej zapowiedzi. To już kolejna gra, która działa się będzie w uniwersum stworzonym przez Tolkiena. Jednak tym razem gracze będą mieli możliwość kierowania postacią, która do tej pory była pomijana. Nie ma się co oszukiwać, ale Gollum to bohater, z którym dość trudno się utożsamiać. Jednak sama produkcja zapowiada się całkiem ciekawie.

Nowa zapowiedź The Lord of the Rings: Gollum

Daedalic Entertainment nie śpieszy się z tym, by wypuścić swoją produkcję na rynek. Wiemy już, że tytuł nie zadebiutuje w tym roku, więc na Golluma przyjdzie nam poczekać do 2022. Jednak dobrze wiemy, że lepiej poczekać, niż dostać produkt niedorobiony i z błędami. Szczególnie, że produkcja zapowiada się całkiem ciekawie, jeżeli ktoś jest fanem twórczości Tolkien i lubi… skradanie. Wydaje się, że to właśnie skradanie będzie naszą główną aktywnością w grze, a przynajmniej tak można wywnioskować z udostępnionej zapowiedzi.

The Lord of the Rings: Gollum nie odsłania jeszcze wszystkich kart, ale możemy spojrzeć na krótki fragment rozgrywki. Bardzo krótki i mówiąc szczerze, liczyliśmy na trochę dłuższe jego zaprezentowanie. W końcu sam tytuł został zapowiedziany już dość dawno. Widać Daedalic Entertainment nie jest jeszcze gotowe na to, by pokazywać więcej. Jednak w tej krótkiej zapowiedzi, widać coś jeszcze. Twórcy widocznie lubią świat stworzony przez Tolkiena, który, jak dobrze wiemy, jest wyjątkowo rozbudowany. I wygląda na to, że w grze będzie podobnie.

Zobacz też: Od dziś masz dostęp do darmowych gier na PS4 i PS5.

Do tej pory Gollum był postacią, która, choć bardzo ważna dla fabuły powieści, była lekko marginalizowana w popkulturze. W grach to będzie pierwszy przypadek, kiedy dało się będzie wejść w skórę bohatera. Ma być też tutaj poruszona kwestia dwóch osobowości bohatera, a decyzje graczy mają mieć wpływ na rozwój postaci. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale zapowiada się całkiem przyjemnie.

Źródło: Daedalic

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.