Microsoft zaprezentował nowe pady do Xbox-a, które z pewnością spodobają się miłośnikom kolorów. Oba nowe kontrolery do konsoli Xbox Series X|S czy Xbox One pojawią się w Polsce w ciągu najbliższych tygodni. Poznaliśmy już ich ceny i nie trzeba będzie wcale wykładać z portfela więcej, niż zazwyczaj.

Nowe pady do Xbox

Xbox kontroler Electric Volt Daystrike Camo
Electric Volt / Daystrike Camo

Pierwszy z kontrolerów, czyli Electric Volt, to zupełnie nowe podejście do kolorystyki, jeżeli chodzi o Microsoft. Żółty kolor nigdy wcześniej nie pojawił się w ofercie producenta, więc jeżeli ktoś szukał czego naprawdę wyjątkowego, to będzie mógł niedługo nacieszyć oczy nowym kontrolerem. Oczywiście żaden z nowo zaprezentowanych kontrolerów nie odstaje od tego, co oferują klasyczne, które trafiają do użytkowników konsoli. Jednak czasem ktoś po prostu może mieć ochotę na nowy kolor, a tutaj Microsoft nie zawodzi. Szkoda, że Sony nie poszło jeszcze tym śladem, bo DualSense do PlayStation 5 dalej dostępny jest oficjalnie tylko w jednym kolorze.

Electric Volt od spodu jest biały, a kolorystycznie jest rozszerzeniem serii, gdzie znalazły się Shock Blue oraz Pulse Red. Ten model trafi do sprzedaży 27 kwietnia tego roku i będzie go można kupić w Polsce. Jego cenę ustalono na 269 złotych. Trochę później na rynku pojawi się model Daystrike Camo Special Edition. Ten pojawi się 4 maja i będzie odrobinę droższy od Electric Volt i przyjdzie nam za niego zapłacić 289 złotych. W obu przypadkach możemy liczyć na teksturowe wykończenie, by pady leżały lepiej w dłoni.

Zobacz też: Crash Bandicoot trafił w końcu na smartfony.

Oba modele kontrolerów można podłączyć nie tylko do konsoli, ale także do komputerów osobistych z systemem Windows 10 i do urządzeń mobilnych. To też pierwsze urządzenia od Microsoftu z tej serii, gdzie wykorzystano części pochodzące z recyklingu. Firma przetestowała to rozwiązanie i nie ma powodów do obaw, że kontrolery są przez to mniej wytrzymałe. Taki ruch to po prostu chęć dbania o środowisko naturalne.

Źródło: Microsoft informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.