ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec PS Store PS3

Czyżby koniec PS Store dla PS3 i PSP był blisko? To byłby koszmar dla fanów starszych gier

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Wygląda na to, że nadciąga koniec PS Store dla konsol PS3, PSP oraz PS Vita. Takie doniesienia opublikował portal The Gamer, który powołuje się na sprawdzone źródła. Potwierdzenie takich informacji mielibyśmy dostać pod koniec tego miesiąca, ale jeżeli doniesienia się sprawdzą, to miłośnicy starszych produkcji będą mieli spory problem z dostępem do nich.

Koniec PS Store dla PS3, PSP i PS Vita

Koniec PS Store PS3

Portal The Gamer powołuje się na sprawdzone źródła, ale pamiętajmy, że to dalej niepotwierdzone przez Sony informacje. Jednak może w nich być sporo prawdy. Nie oszukujmy się, PlayStation 3 oraz przenośne PSP i PS Vita to obecnie sprzęty głównie dla fanów gier. Nowi gracze skupiają się na PlayStation 4 lub polują w sklepach na PlayStation 5. Jednak ci, którzy dalej mają w swojej kolekcji starsze konsole, muszą przygotować się na problemy, które spowoduje koniec wsparcia dla nich przez PS Store oraz brak dostępu do PlayStation Network.

Co to może oznaczać? Przede wszystkim brak możliwości zakupu cyfrowych wersji gier na każdą z platform, więc zostaną jedynie fizyczne nośniki. Ich cena może wtedy podskoczyć, a tytuły, które są trudno dostępne, będą zapewne bardzo drogie. Dodajmy do tego jeszcze to, że wiele gier nigdy nie trafiło na płyty, więc te mogą zniknąć bezpowrotnie. Pozostaje jeszcze bardzo ważne pytanie. Co z produkcjami, które już się zakupiło w formie cyfrowej? Tutaj są dwie możliwości. Sony zostawi graczom możliwość pobierania produkcji z PS Store jeszcze przed jakiś czas. Druga możliwość jest o wiele gorsza, bo zakłada, że koniec PS Store odetnie graczy od tego, co już zakupili. Czy to w ogóle możliwe?

Zobacz też: Tak prezentuje się Lidia Sobieska, czyli nowy premier Polski.

Niestety, ale tak. To jednak może spowodować, że gracze odwrócą się od Sony. Cyfrowa dystrybucja ma swoje wady i takie sytuacje dokładnie je pokazują. Teraz można tylko czekać na to, aż Sony oficjalnie poinformuje o swojej decyzji. Jeżeli doniesienia się potwierdzą, PlayStation 3 i PSP zostaną odcięte od PS Store z dniem 2 lipca tego roku. PS Vita z dniem 27 sierpnia.

Źródło: The Gamer

Sprawdź najnowsze wpisy