W sieci pojawił się nowy zwiastun Returnal, które pojawi się na PlayStation 5 30 kwietnia tego roku. Tym razem możemy spojrzeć na materiał, który prezentuje zarys fabularny nowego IP, które może być jednym z większych hitów tego roku. Przynajmniej jeżeli chodzi o produkcje, które zmierzają tylko na konsolę nowej generacji od Sony.

Nowy zwiastun Returnal – PS 5 z nowym IP

Premiera Returnal zbliża się wielkimi krokami, więc w sieci pojawia się coraz więcej materiałów o nowej grze. Tym razem to nowy zwiastun fabularny, który przybliża nam trochę to, co czekało będzie graczy. Ci wcielą się w postać Selene, która znalazła się sama na obcej planecie. Sama rozgrywka pokazywana będzie z widoku TPP, co w tym przypadku wydaje się naturalne. Patrząc na same fragmenty gry, możemy podejrzewać, że będzie bardzo efektownie. Co odrobinę „gryzie się” z mrocznym klimatem, który zapowiadają twórcy, ale za wcześnie na to, by oceniać na tej podstawie całą grę.

Po lądowaniu awaryjnym na zmieniającej kształt planecie, Selene, chcąc odnaleźć drogę ucieczki, musi przedzierać się przez świat pradawnej cywilizacji. Odizolowana i osamotniona zawzięcie walczy o przetrwanie. Jej drogę wieńczą kolejne porażki. A każda śmierć oznacza przymus rozpoczęcia wyprawy od nowa. W toku bezwzględnej rozgrywki typu rougelike odkryjesz, że każda przemiana, jaką przechodzi planeta, oznacza również nowy zestaw przedmiotów, z których możesz korzystać. Każda pętla to nowe kombinacje zmuszające do przekraczania własnych granic i stosowania innych strategii walki.

Sony – opis Returnal

Zobacz też: Co nowego na HBO Go w kwietniu?

Jedną z najciekawszych rzeczy, którą może oferować Returnal na PS5, będzie ciągle zmieniający się świat gry. Po śmierci bohaterki, planeta, na której się znajduje, ma się zmieniać. Pojawić się będą też nowe przedmioty, ale także przeciwnicy. Każda partia w grze będzie więc zupełnie inna, od poprzedniej. To może gwarantować długie godziny naprawdę ciekawej zabawy. O tym przekonamy się pod koniec kwietnia.

Źródło: Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.