banany

Banan jako kontroler do PlayStation VR – nowy patent Sony to nie żart

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Czy banan jako kontroler do PlayStation VR to żart ze strony Sony? Okazuje się, że nie, ponieważ firma złożyła ciekawy patent, który może zmienić to, jak postrzegane jest granie. Korzystanie z dedykowanych padów może przejść do historii, choć zanim tak się stanie, przed firmą jeszcze bardzo daleka droga. Nie zmienia to jednak tego, że przedstawiony przez Sony patent, jest wielce interesujący.

Banan jako kontroler do PlayStation VR

Banan kontroler PlayStation VR
Fot. USPTO

Nowe kontrolery do PlayStation 5, czyli DualSense, przedstawiane są jako najbardziej zaawansowane w historii firmy. Adaptacyjne triggery i haptyka to faktycznie coś, co zmienia odczucia podczas grania. Wprawdzie część graczy narzeka na to, że urządzenia dość szybko mogą się psuć, to nie każdego użytkownika spotyka coś takiego. Oczywiście uszkodzenia się zdarzają, a im bardziej naszpikowane technologią urządzenie, tym większa szansa, że coś się w nim zepsuje. Najlepszym rozwiązaniem byłoby więc to, żeby kontroler miał jej jak najmniej.

Stąd też pojawił się ciekawy pomysł od Sony, który zakłada, że do obsługi PlayStation VR, nie potrzeba żadnego konkretnego kontrolera. Tutaj jego rolę mógłby przejąć dowolne urządzenie, które akurat miałby się pod ręką. Japończycy w swoim patencie posłużyli się bananem, który miał wizualizować ich pomysł. Przedmiot trzymany przez użytkownika nie mógłby świecić czy być przezroczysty.  Do jego mapowania wykorzystywałoby się system kamer zamontowany w goglach VR, więc tak naprawdę prawie każdy przedmiot domowego użytku, mógłby pełnić rolę kontrolera. Sony posłużyło się bananem, ale gracze mogliby korzystać z kubków czy np. drewnianych łyżek.

Zobacz też: Masz problem z padem do Xbox Series X? Nie ty jeden.

Dalej jednak mówimy tylko o patencie, który może nigdy nie zostać zrealizowany. Wiadomo już, że Sony pracuje nad kolejną generacją swojego systemu do Wirtualnej Rzeczywistości. Te powinniśmy jednak zobaczyć dopiero w przyszłym roku, ale to raczej mało prawdopodobne, by opisany tutaj patent znalazł tam już zastosowanie.

Źródło: Sony / BusinessInsider

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy