Aktualizacja 1.2 dla Cyberpunk 2077 miała być udostępniona graczom jeszcze w tym miesiącu. Teraz wiemy, że będzie opóźniona. Wszystko przez atak hakerów, który miał miejsce nie tak dawno temu. W wyniku kłopotów, które miało CD Projekt, prace nad aktualizacją się przeciągają. To już kolejny problem, który ma firma z Cyberpunk 2077.

Aktualizacja 1.2 dla Cyberpunk 2077 opóźniona

Tyle kłopotów z jedną grą zdarza się wyjątkowo rzadko. Od samej premiery Cyberpunk 2077, która miała miejsce pod koniec zeszłego roku, ciągle coś niedobrego działo się wokół samej produkcji. Najbardziej poszkodowani byli gracze, którzy korzystali z konsol PlayStation 4 oraz Xbox One. Tam produkcja po samej premierze działała bardzo źle. Jednak z czasem zrobiło się lepiej, bo CD Projekt RED dość regularnie łatało produkcję. Pojawił się nawet specjalny plan naprawczy, który miał dać graczom poczucie, że firma nad wszystkich czuwa.

Teraz jednak ten plan musiał ulec zmianie, a wszystko przez atak hakerów na firmę. Przypomnijmy, że jakiś czas temu hakerzy włamali się na serwery CD Projekt, zażądali okupu, a kiedy firma się nie zgodziła, kody źródłowe gier zostały udostępnione lub sprzedane na aukcji. To ostatnie nie jest jeszcze pewne, ale nie zmienia to faktu, że CD Projekt borykał się ostatnio ze sporymi problemami. I w związku z nimi, aktualizacja 1.2 dla Cyberpunk 2077 pojawi się w późniejszym terminie. Kiedy dokładnie? W wiadomości, którą firma skierowała do graczy, napisano, że najprawdopodobniej będzie to druga połowa marca.

Zobacz też: Days Gone trafi na PC – Sony powoli kończy z ekskluzywnością swoich produkcji.

I choć Cyberpunk 2077 działa już znacznie lepiej, niż w chwili swojej premiery, to aktualizacje dalej są potrzebne. To stosunkowo niewielka „obsuwa”, ale niestety jest to kolejna rzecz, która spada na developerów. Liczba problemów, z którymi musieli się ostatnio mierzyć, jest gigantyczna. Część fanów jest wyrozumiała, a część przekreśliła CD Projekt RED już na dobre. Zapewne do czasu, aż zostanie zapowiedziana kolejna część Wiedźmina.

Źródło: CD Projekt Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.