FPS Boost to nowa funkcja dla Xbox Series X oraz Xbox Series S, która pozwala na zwiększanie liczby klatek w grach. Mowa tutaj o starszych produkcjach, które odpalane są w trybie wstecznej kompatybilności. Z początku będzie to raptem garstka produkcji, ale Microsoft już zapowiada mocne rozszerzenie katalogu gier, które mają obsługiwać nową funkcję.

FPS Boost dla Xbox Series X oraz Series S

FPS Boost Xbox Series X

Microsoft nigdy nie ukrywał, że wsteczna kompatybilność jest dla niego ważna. Ich konsole nowej generacji obsługują setki produkcji, które można było odpalać na starszych Xbox-ach. Teraz część z nich będzie można doświadczyć w zupełnie nowej formie, a wszystko dzięki funkcji FPS Boost. Ta ma pojawić się wiosną tego roku i pozwoli na ogrywanie produkcji z większą liczbą FPS-ów. Na początku mowa będzie jedynie o pięciu tytułach, ale z czasem ma być ich znacznie więcej. Te produkcje od dziś mają wspierać FPS Boost: Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, UFC 4 oraz Watch Dogs 2.

O jakich zmianach mówimy? Podano, że New Super Lucky’s Tale będzie działało nawet w 120 klatkach na sekundę. W przypadku UFC 4 i to na słabszej wersji konsoli (Xbox Series S) da się osiągnąć 60 klatek na sekundę. FPS Boost ma być opcją „dla chętnych” i nie trzeba z niej korzystać, jeżeli ktoś woli grać na konsoli w normalną wersję produkcji. Funkcja będzie dostępna w sekcji „Zarządzenie grą”, gdzie pojawić ma się opcja dotycząca kompatybilności. Tam będzie można włączyć FPS Boost, ale także i funkcję Auto HDR. Pojawią się także specjalne znaczniki, które mają informować, w którą wersje gry będziemy grali. To ma jednak pojawić się dopiero z wiosenną aktualizacją.

Zobacz też: Bang-On Balls Chronicles na ciekawym zwiastunie.

Teraz gracze mogą tylko czekać na kolejne tytuły, które będą w stanie obsługiwać FPS Boost. Microsoft sprawił właśnie, że Xbox Series X|S stały się jeszcze ciekawszymi tytułami.

Źródło: Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.