ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Crash Bandicoot 4 Nintendo Switch PC

Crash Bandicoot 4 trafi na Nintendo Switch i PC – pojawi się także aktualizacja na next-geny

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Dobra wiadomość dla fanów platformówek. Crash Bandicoot 4 trafi na Nintendo Switch oraz na komputery osobiste. Dodatkowo gra ma dostać aktualizację, która sprawi, że będzie lepiej wykorzystywała możliwości konsol nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Kiedy możemy spodziewać się tytułu na rynku?

Crash Bandicoot 4 na Nintendo Switch i PC

Tak miłej informacji posiadacze Nintendo Switch zapewne się nie spodziewali. Ostatni Crash, czyli Crash Bandicoot 4 It’s About Time trafi bowiem na platformę Japończyków. Dodatkowo produkcja ma zadebiutować później w wersji także na komputery osobiste. Tutaj jednak będzie to tylko poprzez platformę Battle.net. Nie zmienia to jednak tego, że tytuł zyska nowe życie i nowa grupa fanów będzie mogła po niego sięgnąć. Premiera wersji na PC-ty ma odbyć się jeszcze w tym roku, ale nie zdecydowano się na podanie konkretnej daty. Jednak wiemy już, kiedy Crash Bandicoot 4 pojawi się na platformie Nintendo Switch. Ma się to stać 12 marca.

Również 12 marca ma pojawić się specjalna aktualizacja dla posiadaczy PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Najwięcej mają zyskać posiadacze konsoli od Sony, ponieważ studio zamierza wykorzystać możliwości pada DualSense. Dzięki temu będzie można korzystać z adaptacyjnych triggerów, a i lepiej mają być odczuwalne wibracje. Czy będzie to poziom, który gracze znają z Astro’s PlayRoom? Trudno jeszcze oceniać, ale trzeba mieć nadzieję, że tak właśnie będzie. W końcu DualSense miało być kontrolerem, który zmienia zupełnie doświadczenia płynące z grania. Obecnie niewiele tytułów korzysta z jego możliwości.

Zobacz też: Jak wygląda Horizon Zero Dawn w rozdzielczości 72p?

Cieszy to, że posiadacze Crasha w wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One, nie będą musieli inwestować w zakup gry na next-geny. Wielu producentów zdecydowało się na wprowadzenie specjalnych łatek, które poprawiają jakość rozgrywki. Teraz tylko czekać na premierę.

Źródło: Activision

Sprawdź najnowsze wpisy