PlayStation 5 brak części

Wyniki sprzedaży PlayStation 5 – Sony do konsol dopłaca i zalicza rekordowy kwartał

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Pojawiły się oficjalne wyniki sprzedaży PlayStation 5. Sony opublikowało swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał i widać, że dział gier radzi sobie doskonale. To jeden z najlepszych okresów dla firmy i to mimo problemów z dostępnością nowej konsoli. Obecnie nie dostanie się jej w sklepach, a jeżeli już się pojawia, to zostaje wykupiona w ciągu kilku minut. Ile sztuk PlayStation 5 znalazło się do tej pory na rynku?

Wyniki sprzedaży PlayStation 5

Wyniki sprzedaży PlayStation 5

Na oficjalne wyniki sprzedaży PlayStation 5 przyszło nam dość długo czekać. Teraz już wiemy, że konsola sprzedała się na całym świecie w liczbie 4,5 miliona sztuk. Wprawdzie mówimy tutaj o liczbie urządzeń, która trafiła do sklepów, ale zważywszy na to, że teraz PlayStation 5 kupić się nie da, to każda konsola znalazła swojego nabywcę. Szkoda tylko, że część sprzętów mogła trafić w ręce handlarzy, którzy odsprzedają teraz konsole po zawyżonej cenie na internetowych aukcjach. Po raz pierwszy przyznano też, że Sony dopłaca do nowej konsoli. Koszty marketingu i produkcji sprzętu były jednak tak duże, że Sony musiało podjąć trudną decyzję i sprzedać konsolę ze stratą dla siebie. Od dawna mówiło się, że tak to wygląda, choć oficjalnie powiedziano to dopiero teraz.

Nie zmienia to jednak tego, że wyniki sprzedaży PlayStation 5 są fenomenalne. To po części przyczyniło się do rekordowego dla Sony kwartału. Przychody wzrosły aż o 40 procent (około 8,45 miliarda dolarów), a zysk operacyjny wzrósł o 50 procent (około 767 miliona dolarów). Do tego dochodzi jeszcze zysk ze sprzedaży PlayStation 4. Na rynku znalazło się około 1,4 miliona nowych konsol, a tym samym Sony wypuściło ich łącznie ponad 115 milionów.

Zobacz też: Jeff Bezos przestaje być CEO Amazonu – spora zmiana dla firmy.

Sony sprzedało także wyjątkowo dużo gier, bo ponad 103 miliony. Liczba członków płatnego abonamentu PlayStation Plus wynosi teraz 47,4 milionów, czyli w ostatnim kwartale przybyło ponad 8,5 miliona nowych użytkowników.

Źródło: Sony / The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy