dostępność Xbox Series X

Dostępność Xbox Series X i PlayStation 5 – problemy szybko się nie skończą

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Dostępność Xbox Series X może być niedługo sporym problemem, a może nawet takim, który da się porównać do tego z dostępnością PlayStation 5. Microsoft potwierdza bowiem, że w najbliższych miesiącach nie ma co liczyć na nowe dostawy next-genów. Jeżeli ktoś czekał z zakupem na lepszy okres, to może warto zmienić zdanie i szukać ofert już teraz. Skąd te problemy z dostępnością?

Dostępność Xbox Series X

dostępność Xbox Series X

Ci gracze, którzy od dawna czekali na nową generację konsol od Microsoftu i Sony, zapewne mają już wyczekiwany sprzęt, bo skorzystali z pre-orderów. Inni liczyli zapewne na dostępność w sklepach. W przypadku urządzenia Microsoftu nie było z tym większych problemów, ale te niedługo mogą się pojawić. Już teraz ciężko znaleźć next-gena Microsoftu w sklepach internetowych, a przynajmniej wersję Series X. Xbox Series S ciągle jest dostępne, ale mocniejsza konsola pojawia się już raczej tylko w zestawach lub można jej szukać na sklepowych półkach.

Mike Spencer wypowiedział się w rozmowie z The New York Times w sprawie dostępności Xbox Series X i okazuje się, że na nowe dostawy trzeba będzie poczekać do… czerwca. Wcześniej mówiło się, że problemy z dostępnością nowej konsoli mogą przeciągać się do kwietnia, ale widać, że sprawa jest poważniejsza. Spowodowane jest to problemami z dostępnością podzespołów od AMD i nie ma co liczyć, że sytuacja nagle się poprawi. W sklepach można znaleźć jeszcze ostatnie sztuki Xbox Series X, więc jeżeli ktoś przymierzał się do zakupu, lepiej nie odkładać tego w czasie.

Zobacz też: Teraz można już sprawdzać IMEI w Orange – zakupy z drugiej ręki będą bezpieczniejsze.

Dostępność PlayStation 5

Z dostępnością PlayStation 5 od samej premiery był problem. Kiedy konsole Microsoftu leżały w sklepach, sprzętów od Sony nie było nigdzie. Teraz co jakiś czas pojawiają się pojedyncze sztuki lub zestawy, ale sklepy nie informują już o tym z wyprzedzeniem. Trzeba po prostu obserwować i liczyć na trochę szczęścia. I wygląda na to, że w pierwszej połowie 2021 roku, nie będzie łatwo dostać nowej konsoli.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy