ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Cena PlayStation 5 w górę Media Expert

Cena PlayStation 5 poszła w górę, a przynajmniej w jednym ze sklepów

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Cena PlayStation 5 nie jest niska. Wersja z napędem została wyceniona w Polsce na 2299 złotych, a wersja Digital na 1849 złotych. I w takich cenach można było kupić konsolę w sklepach, jeżeli miało się szczęście lub wcześniej złożyło zamówienie w przedsprzedaży. Teraz co jakiś czas pojawiają się konsole w niektórych elektromarketach. Tak stało się i dziś, ale fani nie będą zachwyceni, ponieważ cena PlayStation 5 poszła w górę i to nie mało.

Cena PlayStation 5 w górę – tak już zostanie?

Trzeba zacząć od ważnej rzeczy, a mianowicie informacji, że podana przez Sony cena za konsolę, jest ceną sugerowaną. I choć faktycznie na początku wszystkie sklepy sprzedały konsolę PlayStation 5 w takiej właśnie cenie. Jedak jej brak na rynku wymusił zmiany. Niestety, ale nie są to zmiany na lepsze. Dziś do sprzedaży trafiła konsola PlayStation 5 w wersji z napędem za 2599 złotych, czyli 300 złotych drożej od wcześniejszej ceny. I nie była to konsola w żadnym zestawie z dodatkowym padem czy grą. Sprzęt trafił do sieci Media Expert, ale jak można się było spodziewać, sprzedał się praktycznie od razu.

Do sprzedaży w Media Expert trafiło też kilka zestawów z grami czy dodatkowym padem DualSense. Te także zostały już wyprzedane. Na pytania użytkowników Twittera pod wpisem o dostępności konsol, sklep nie zdecydował się na odpowiedź, dlaczego sprzęt wystawił w wyższej cenie. Można jedynie podejrzewać, że jest to spowodowane ogromnym zainteresowaniem i tym, że urządzeń na rynku po prostu brakuje. Widać zresztą, że zabieg z podwyższeniem ceny za PlayStation 5 bez dodatków i tak się opłacił. Urządzenia sprzedały się w ciągu kilku minut.

Zobacz też: The Medium – jak wypada nowa gra od Bloober Team?

Czy to oznacza, że kolejne sklepy także będą podwyższać ceny konsoli w przyszłości? Cóż, nie da się tego wykluczyć. Wiemy, że na kolejne dostawy PlayStation 5 trzeba będzie jeszcze sporo poczekać. Teraz każdy, nawet najmniejszy „rzut” będzie się wiązał z ogromnym zainteresowaniem kupujących.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy