ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Slay the Spire zmierza na Androida

Kolejna kultowa gra indie zmierza na Androida – tym razem to karcianka roguelike

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Gry

Kolejna kultowa gra indie zmierza na Androida

Od momentu pojawienia się we wczesnym dostępie na PC, Mac i Linux w 2017 roku, Slay the Spire stało się olbrzymim sukcesem wśród graczy. W ciągu ostatnich kilku lat gra rozprzestrzeniła się na inne platformy poza PC, zaczynając od premiery wersji na PlayStation 4 w 2019 roku, przed uruchomieniem na Nintendo Switch i Xbox One później w tym samym roku i iOS w 2020 roku. Ostatnim systemem, na którym wciąż gra jest nieobecna pozostaje więc Android. To się ma jednak wkrótce zmienić. 

Slay the Spire zmierza na Androida

Humble Bundle, będące wydawcą gry, ogłosiło, że Slay the Spire pojawi się na Androida już w przyszłym tygodniu. A będąc dokładniejszym, stanie się to 3 lutego. Warto podkreślić, że prace nad tym portem trwały już w momencie ogłoszenia wersji na iOS. Niestety, firma nie podała ceny wersji na Androida. Można jednak się spodziewać, że ta będzie taka sama jak na iOS. Mowa więc o kwocie 10 USD, czyli jakichś 37 – 38 PLN. Jak na grę mobilną to całkiem sporo. Warto jednak pamiętać, że oznacza to także brak reklam czy mechanik pay-to-win. 

Zobacz też: Qualcomm zaprezentował swoje najnowsze układy dla inteligentnych samochodów

Nie wszyscy jednak znają ten tytuł. Warto więc w telegraficznym skrócie wyjaśnić, czym Slay the Spire jest. Mamy tutaj do czynienia z istnym miksem gatunkowym. Jest to bowiem karcianka roguelike. Oznacza to, że przegrywanie partii niesie ze sobą dość spore konsekwencje. Jednocześnie sprawia, że sterowanie dotykiem nie powinno być tak frustrujące, jak chociażby w Dead Cells. Co więcej, gra ma także elementy tytułu paragrafowego. Część akcji ogranicza się do wyboru odpowiedniej opcji pod ścianą tekstu. Jednak to pozwala skupić się na tym co w grze najważniejsze: na walce, która ma umożliwić nam wspięcie się na szczyt tytułowej iglicy.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy