ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Skyrim jako planszówka

Kojarzycie GothicBota? Skyrim dostał jego odpowiednik

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Gry

GothicBot to niezwykle potężne narzędzie. Jest to syntezator mowy, który potrafi naśladować głosy polskich aktorów, którzy użyczali ich postaciom z tej kultowej w naszych stronach gry. I mogłoby się wydawać, że tak potężne narzędzie zostanie wykorzystane przez modderów, aby tchnąć w postacie ze świata gry ich oryginalnego ducha. Zamiast tego dostaliśmy tony filmików na YouTube, gdzie głosy z Gothica zastąpiły w wulgarnych wypowiedziach syntezator mowy Ivona. Skyrim doczekał się właśnie identycznego narzędzia. I to również zostało stworzone z myślą o modyfikacjach. 

Syntezator mowy Skyrima

Aplikacja stworzona z myślą o Skyrimie to VASynth i jest dostępna na stronie NexusMods. Wykorzystuje on Sztuczną Inteligencję do przekształcenia tekstu w realistyczną, zsyntetyzowaną mowę. Jego twórca wykorzystał głosy NPC z różnych gier Bethesdy, aby wytrenować modele AI uczące się maszynowo. Opublikował on wiele wersji aplikacji, w tym warianty dla Skyrima, Fallouta 4, Obliviona, Fallouta New Vegas, Morrowinda i Fallouta 3. Każda z nich posiada wybór modeli do opcjonalnego pobrania.

Zobacz też: Unijny podatek cyfrowy – Komisja Europejska zbiera opinie na jego temat

Aby wszystko było fair, unikaj używania narzędzia w sposób obraźliwy. W opisach, gdzie tylko możesz, wyraźnie zaznacz, że próbki głosu są generowane, a nie pochodzą od oryginalnych aktorów głosowych.

No cóż, wiele wskazuje na to, że to rozwiązanie skończy podobnie, jak sam GothicBot. Ma bowiem podobny potencjał do tworzenia wulgarnych treści. Podejrzewam jednak, że jego autor jest tego świadomy. Powyższe oświadczenie jest prawdopodobnie jedynie zabezpieczeniem przed ewentualnymi pretensjami w stronę samego autora narzędzia. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy