cena Xbox Live Gold

Cena Xbox Live Gold idzie w górę – Microsoft chyba chce zachęcić graczy do Game Passa

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Stało się. Cena Xbox Live Gold pójdzie w górę i kiedyś musiało to nastąpić. Microsoft nie wybrał jednak na to najlepszego czasu. Wielu graczy oburzyła decyzja korporacji, która zdecydowała się podwyższyć ceny za dostęp do usługi na okres 1 oraz 3 miesięcy. Trzeba przyznać, że podwyżka jest dość spora, a szczególnie przy tym drugim wariancie.

Cena Xbox Live Gold w górę

cena Xbox Live Gold

Informacja o podwyżce za dostęp do Xbox Live Gold odbiła się już szerokim echem na Twitterze. Zewsząd słychać głosy, że Microsoft podjął bardzo złą decyzję, a szczególnie teraz, kiedy wiele osób więcej korzysta z gier przez Internet. Przypomnijmy, że w przypadku konsoli Xbox, by grać w produkcje sieciowe, wymagane jest posiadanie konta Live Gold. W Polsce miesięczny dostęp kosztuje 29 złotych, za 3 miesiące trzeba zapłacić 79 złotych. Tych cen jeszcze nie zaktualizowano, ale zapewne niedługo to nastąpi i gracze będą płacili więcej.

Cena Xbox Live Gold zostanie podniesiona o dolara w przypadku miesięcznej subskrypcji i aż o 5 dolarów, jeżeli mówimy o ofercie na trzy miesiące. W Stanach Zjednoczonych podwyżka Xbox Live Gold sprawi, że za miesiąc zapłaci się 10,99 dolarów, za 3 miesiące 29,99 dolarów, a za 6 miesięcy aż 59,99 dolarów. Jak mogą wyglądać ceny w Polsce po podwyżce? W bezpośrednim przeliczeniu byłoby to około 40 złotych za miesiąc, 111 złotych za 3 miesiące i 220 złotych za pół roku. Gracze mają dostać stosownego maila z informacją, kiedy ma nastąpić podwyżka. Niewykluczone, że Microsoft nie podwyższy cen w Polsce, ale to raczej wątpliwe.

Zobacz też: Nowy zwiastun Resident Evil Village.

Dobra wiadomość jest taka, że jeżeli ktoś posiada wykupioną subskrypcję na 6 lub 12 miesięcy, jej odnowienie ma być w tej samej cenie, co dotychczas. Jednocześnie Microsoft zachęca do tego, by zamiast Live Gold, korzystać z Game Pass Ultimate. Tam w ramach abonamentu jest już usługa Live Gold. Miesięczny dostęp do Game Pass Ultimate kosztuje teraz w Polsce 54,99 zł.

Aktualizacja

Microsoft dość szybko wycofał się z planowanej podwyżki cen. Więcej o tym przeczytacie w osobnym wpisie.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy