Wczoraj dostaliśmy nowy zwiastun Resident Evill Village, czyli ósmej już części wyjątkowo popularnej serii. Capcom przedstawił także datę premiery nowej gry, a ta pojawi się na rynku już 7 maja tego roku. Co więcej, potwierdzono, że nowa produkcja zmierza także na poprzednią generację konsol. Posiadacze PlayStation 4 oraz Xbox One będą mogli również skorzystać z darmowej aktualizacji do wersji na next-geny, kiedy zdecydują się na przesiadkę.

Resident Evil Village – nowy zwiastun i demo

Kolejny duży i wyczekiwany tytuł niedługo pojawi się na rynku. Podobnie, jak w przypadku siódmej części Resident Evil, tutaj także twórcy zdecydowali się na skorzystanie z widoku pierwszoosobowego. Ma to dać graczom wrażenie, że są bliżej samej akcji oraz pozwolić im na to, by lepiej wczuli się w postać, którą kierują. Ponoć poprzednia odsłona została tak dobrze przyjęta, że developer nie chciał wracać do widoku TPP, choć cała seria tak właśnie była prezentowana. Cóż, trzeba się przyzwyczaić, jeżeli chciało się będzie sprawdzić pozycję na własnej skórze.

Resident Evil Village ma opowiadać historię, która dzieje się już po wydarzeniach z poprzedniej części cyklu. Ethan Winters wraz ze swoją żoną przenoszą się do nowego miejsca, gdzie chcieliby zapomnieć o tragicznych wydarzeniach z przeszłości. Nie będzie im to jednak dane, bo na drodze do szczęścia staną… wampiry. A w tym jedna wampirzyca, która może graczom solidnie zajść za skórę. Na udostępnionym przez Capcom fragmencie możemy także spojrzeć na innych przeciwników, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Wśród nich pojawią się naprawdę gigantyczne postaci. Jedną z nowości ma być to, że dało się będzie blokować ciosy przeciwników.

Zobacz też: Xiaomi Mi Watch trafia do Polski – ile trzeba za niego zapłacić?

Niecierpliwi już teraz mogą sprawdzić, jak prezentuje się gra, ale jest pewien haczyk. Pojawiła się wersja demonstracyjna, ale tylko na konsole PlayStation 5. Jednak to fragment, który nie pojawi się w pełnej wersji gry, a został specjalnie przygotowany na potrzeby promocji. Znajdziecie go w PlayStation Store i jest oczywiście darmowy.

Źródło: Capcom / YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.