Jeżeli liczyliście na to, że wstąpicie do Hogwartu w tym roku, to mamy złe wieści. Hogwart Legacy będzie opóźnione i to dość mocno, ponieważ tytuł nie zadebiutuje w 2021 roku. I choć można było podejrzewać, że lekkie opóźnienie będzie miało miejsce, to niestety spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wygląda na to, że jeden z najbardziej wyczekiwanych przez fanów prozy J.K. Rowling tytuł potrzebuje jeszcze sporo czasu.

Hogwart Legacy opóźnione

Hogwart Legacy opóźnione

Harry Potter to marka, obok której trudno przejść obojętnie. Książki sprzedały się w milionowych nakładach, filmowe adaptacje mają miliony fanów, a każda wzmianka o czarodzieju sprawia, że podnosi im się ciśnienie. Niestety, ale na kolejną grę z uniwersum Harry’ego Pottera fanom przyjdzie poczekać dłużej, niż zakładali. Pierwszy raz na Hogwart Legacy mogliśmy spojrzeć podczas prezentacji konsoli Sony PlayStation 5. Wtedy zakładało się, że produkcja zadebiutuje w drugiej połowie 2021 roku. Teraz wiemy już, że studio pracujące nad tytułem potrzebuje więcej czasu na jego dopracowanie. Hogwart Legacy pojawi się bowiem dopiero w 2022, ale dalej nie wiadomo dokładnie kiedy. Równie dobrze może to być nawet jego druga połowa, choć miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

Przypomnijmy, że Hogwart Legacy ma być produkcją, która nie będzie działa się w czasach Harry’ego Pottera, a przeniesie nas wcześniej. Trafimy oczywiście do szkoły czarodziejów, ale sama fabuła nie jest jeszcze do końca znana. Możemy więc liczyć na rozszerzenie historii tego miejsca, które dla wielu fanów serii jest jednym z głównych bohaterów opowieści. W końcu miejsce ma jeszcze wiele tajemnic do odkrycia, a gra od Portkey Games może być naprawdę ciekawym tytułem. Gracze będą sterować bohaterem, którego będzie oglądało się w widoku TPP.

Zobacz też: Returnal zapowiada się rewelacyjnie.

Teraz pozostaje tylko czekać na premierę. Dobrze, że twórcy chcą dostarczyć produkt najwyższej jakości. Szkoda tylko, że przyjdzie nam na niego czekać tak długo.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.