PlayStation 4 Pro

Było i nima – Sony kończy produkcję PlayStation 4, a o PlayStation 5 dalej trzeba się bić

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Sony kończy produkcję PlayStation 4, a przynajmniej większość modeli, które do tej pory były dostępne na rynku. Zważywszy na to, że PlayStation 5 dalej jest bardzo trudno dostępne, to dość dziwna decyzja ze strony giganta. I choć start nowej generacji firma może zaliczyć do bardzo udanych, to już fani marki mogą mieć zupełnie inne zdanie na ten temat.

Sony kończy produkcję PlayStation 4

PlayStation 4 Pro
PlayStation 4 Pro

Jak donosi GameWatch, Sony kończy produkcję PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro. Chodzi o praktycznie wszystkie modele konsoli. Dalej produkowana ma być jedynie wersja PS 4 z dyskiem 500 GB (slim JetBlack). Oznacza to, że nowe sprzęty nie będą już dostarczane do sklepów, a kiedy skończy się ich zapas, trzeba będzie ich szukać na aukcjach internetowych. I choć sytuacja dotyczy Japonii, to najprawdopodobniej przełoży się na wszystkie rynki na świecie. Wiele może zależeć tutaj od tego, jak będzie wyglądała produkcja PlayStation 5.

Nowa konsola Sony jest wyjątkowo trudno dostępna i to nie tylko w naszym kraju. Teraz nie kupimy konsoli nigdzie w Polsce, a przynajmniej nie w sklepach. Na Allegro czy OLX dalej jest bardzo dużo ogłoszeń, gdzie można od ręki mieć sprzęt. Tylko trzeba za niego zapłacić o wiele więcej, niż w sklepach, bo trudno znaleźć ogłoszenie poniżej 3 tysięcy złotych. Problemy z dostępnością sprzętu powinny niedługo się skończyć, ponieważ Sony planuje wypuścić na rynek całkiem sporo egzemplarzy. Dalej jednak nie ma na ten temat oficjalnych informacji, a co więcej, konkretnych dat, kiedy można spodziewać się PlayStation 5 w sklepach.

Zobacz też: AppGallery od Huawei – co nowego i co się zmieniło?

Czy opłaca się teraz kupować jeszcze PlayStation 4 lub PlayStation 4 Pro? Konsole dalej będą wspierane przez Sony, a biblioteka gier jest ogromna, więc jak najbardziej. Minusem jest jednak to, że nowe sprzęty kosztują naprawdę sporo. Wersja slim 500 GB to wydatek około 1200 złotych. Model Pro około 1800 złotych. Używane konsole są o wiele tańsze. Można dostać wersję Pro za około 1000 złotych, a slim lub FAT za 500-600 złotych. Przypomnijmy, że PlayStation 5 w wersji z napędem kosztuje 2299 złotych.

Źródło: IGN / GameWatch

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy