Po raz pierwszy o Age of Empires IV usłyszeliśmy jeszcze w 2017 roku, więc można powiedzieć, że na grę czekamy już prawie cztery lata. Czy zobaczymy produkcję jeszcze w tym roku? Są na to szanse, choć studio nie potwierdziło daty premiery. Fani nie mają jednak powodów do obaw, bo wokół tytułu cały czas coś się dzieje, a przynajmniej tak wynika z oficjalnej notki na stronie developera.

Age of Empires IV – kiedy premiera?

Studio World’s Edge cały czas pracuje nad tym, by przygotować dla swoich fanów kolejną część serii Age of Empires. To jeden z tych tytułów, który znany jest każdemu miłośnikowi strategii czasu rzeczywistego. Wprawdzie popularność RTS-ów nie jest już tak duża, jak miało to miejsce kilkanaście lat temu, to na kolejny tytuł z serii czekają tysiące osób. World’s Edge to studio, które należy do Microsoftu i zajmuje się całą franczyzą, więc ostatnie miesiące spędzono na tym, by dopieścić Age of Empires III: Definitive Edition.

Ten tytuł pojawił się w październiki zeszłego roku i został ciepło przyjęty przez społeczność graczy. Jednak sama produkcja z początku zawierała sporo błędów, więc jej odbiór nie był tak dobry, jak twórcy mogliby sobie tego życzyć. Tutaj jednak mówimy o remasterze, a nie przygotowywanej od zera produkcji. Mogliśmy już zobaczyć krótką zapowiedź Age of Empires IV. Ta pokazywała fragmenty rozgrywki, ale to zdecydowanie za mało, by cokolwiek wyrokować na temat gry. W krótkim podsumowaniu poprzedniego roku i planach na kolejny studio uspokoiło fanów. Jasno dało im do zrozumienia, że przyszłość Age of Empires IV jest niezagrożona.

Zobacz też: Jak zmieniło się Huawei Mobile Services w ciągu ostatniego roku?

Za tytuł odpowiada studio Relic Entertainment i prace trwają, choć obecnie pracownicy musieli przenieść się z biura do domów. To mogło lekko przystopować prace, ale te nie zostały zatrzymane. Jak podkreślono – przyszłość Age of Empires IV jest wyjątkowo jasna, a przed graczami jeszcze wiele dobrego. W zapowiedzi nie zawsze warto wierzyć, ale może tym razem będzie inaczej. Age of Empires to RTS, który jest już klasyką i trzeba mieć nadzieję, że kolejna jego odsłona nie zepsuje tego, co wypracowano przed laty. Tytuł pojawi się na PC-ty oraz konsole Xbox. Czekacie na Age of Empires IV?

Źródło: Age Of Empires

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.