STALKER 2

Fragment STALKER 2 – zapowiada się bardzo klimatyczna produkcja

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Nowy fragment STALKER 2 pojawił się w sieci, choć trudno go nazwać jeszcze zapisem rozgrywki. To raczej krótkie, a nawet bardzo krótkie spojrzenie na to, jak będzie wyglądała wyczekiwana przez fanów produkcja. Kiedy ogłoszono, że pojawi się kolejna część STALKER-a, fani na całym świecie wprost nie mogli w to uwierzyć. Choć od dawna mówiło się o projekcie, to im dłużej nie było o nim nic wiadomo, tym nadzieje fanów powoli umierały. Na szczęście nowy STALKER żyje i jak widać, ma się dobrze.

Nowy fragment STALKER 2

Pierwsza raz oficjalnie o nowej odsłonie STALKER-a usłyszeliśmy podczas Xbox Games Showcase. Wtedy także dowidzieliśmy się, że sama produkcja zmierza na konsole nowej generacji, choć na początku tylko na sprzęty od Microsoftu. Posiadacze Xbox Series X|S będą więc mogli jako pierwsi sprawdzić, jak wypadła długo wyczekiwana kontynuacja. To samo będą mogli zrobić posiadacze komputerów osobistych, ale wygląda na to, że gracze korzystający z PlayStation obejdą się smakiem. Przynajmniej przez pierwsze kilka miesięcy, bo niewykluczone, że wersja na konsole Sony także zostanie przygotowana.

Dalej nie ma niestety konkretnej daty premiery, ale widać, że projekt jest rozwijany. Jako dowód mamy nowy fragment przedstawiający to, jak prezentuje się STALKER 2. Możemy tutaj spojrzeć na świat gry oczami głównego bohatera, którym będzie Skif. Przemierzanie zony może być wyjątkowym przeżyciem, bo choć nie zobaczyliśmy jej dużo na materiale, to widać, że developer przyłożył się do wyglądu lokacji. Produkcja ma wyglądać w rzeczywistości tak, jak na załączonym filmie, czyli będzie mrocznie i tajemniczo.

Zobacz też: AppGallery rozwija się, jak szalone – co się zmieniło?

Pierwsza część STALKER-a obrosła już kultem i przed developerem ogromne wyzwanie, by sprostać legendzie. Może być trudno, bo dobrze wiemy, czym kończy się zbyt duży hype na jakiś tytuł. Wprawdzie trudno tutaj porównywać STALKER-a 2 do Cyberpunk 2077, ale z pewnością wiele osób ma bardzo duże oczekiwania.

Źródło: IGN / YouTube

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy