Tropico 5 za darmo, czyli kolejny dzień i kolejna nowa gra na Epic Games Store. Tym razem postawiono na strategię, choć dwa wcześniejsze dni przyniosły nam FPS-a (Metro 2033 Redux) oraz horror (Obcy: Izolacja). Teraz przyszła pora na zupełną zmianę klimatu.

Tropico 5 za darmo na PC

Od dziś, do jutra (24.12) do godziny 17.00, Tropico 5 za darmo będzie dostępne dla tych, którzy mają konto na Epic Games Store. Wystarczy wejść tutaj, a następnie dopisać sobie produkcję do konta. Epic Games Store wypuszcza darmowe produkcje, by przyciągnąć do siebie nowych użytkowników i jak widać, idzie mu to całkiem nieźle. Wprawdzie do popularności platformy Valve jeszcze mu daleko, ale jest na dobrej drodze, by stać się dla niektórych pierwszym wyborem. Co oferuje Tropico 5? Mówimy tutaj o dość specyficznym symulatorze, ponieważ wcielamy się tutaj w dyktatora, który zarządza swoją wyspą. W tym przypadku będzie można zacząć swoją dominację już w XIX wieku, by przenieść się do współczesności. Oto niektóre z cech produkcji:

  • Zaawansowany system handlu i flota handlowa – Stwórz globalną flotę handlową i używaj swoich okrętów do zabezpieczania szlaków handlowych do sąsiednich wysp lub światowych supermocarstw, zarówno w celu eksportu, jak i importu.
  • Eksploruj swoją wyspę – sprawdź, co kryje się za mgłą wojny. Znajdź cenne złoża surowców i zbadaj ruiny starożytnych cywilizacji.
  • Zupełnie nowa grafika – Cała grafika została przeprojektowana od podstaw, aby zapewnić Tropico 5 unikatową tożsamość wizualną. Masz do wyboru ponad 100 budynków w różnych epokach.
  • Współpraca i rywalizacja wieloosobowa – nawet 4 graczy może budować własne miasta i gospodarki na dowolnej mapie wyspy. Gracze mogą dzielić się zasobami, zaopatrzeniem i populacją lub wypowiadać sobie wojnę.

Zobacz też: Wyniki sprzedażowe Cyberpunk 2077 pokazują, że gra jest ogromnym sukcesem.

Jutro możemy spodziewać się kolejnego tytułu, który będzie można mieć za darmo na komputery osobiste. Tropico 5 może wciągnąć na wiele godzin, a dla fanów RTS-ów to prawdziwy „must have”.

Źródło: Epic Games Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.