Metro 2033 Redux na PC można teraz odebrać za darmo, o ile ma się konto na Epic Games Store. To kolejna z produkcji, która trafi do graczy w ramach prezentu od platformy. Dziś do 17.00 można było odbierać Obcy Izolacja, a teraz przyszłą pora na zupełnie inne klimaty.

Metro 2033 Redux za darmo

Tylko do jutra (23.12) do godziny 17.00 można przypisać dla siebie Metro 2033 Redux za darmo. Wystarczy zalogować się na swoje konto w Epic Games Store, by móc przenieść się później w ciemne i niebezpieczne zakątki moskiewskiego metra. Powstanie gry zostało zainspirowane książką, którą napisał Dmitry Glukhovsky i która w Polsce cieszyła się ogromną popularnością. To samo można powiedzieć o samej grze, a także jej kolejnych odsłonach.

W 2013 roku świat został zniszczony w wyniku kataklizmu, a prawie cała ludzkość uległa zagładzie. Powierzchnia ziemi stała się trującym pustkowiem. Garstka ocalałych schroniła się w podziemiach moskiewskiego metra, a cywilizację człowieka znów ogarnął mrok średniowiecza. Jest rok 2033. Pod powierzchnią ziemi zdążyło się już urodzić i wyrosnąć całe pokolenie. Oblegane przez wrogów miasta przy stacjach metra walczą o przetrwanie – zarówno między sobą, jak i ze zmutowanymi koszmarami czyhającymi na powierzchni. Masz na imię Artiom. Urodziłeś się w ostatnich dniach przed kataklizmem, ale wychowałeś już pod ziemią. Nigdy nie udawałeś się poza obręb swojego miasta, lecz niezwykły splot wydarzeń zmusza Cię do wyruszenia w desperacką misję do samego serca metra. Musisz ostrzec resztki ludzkości przed straszliwym nadciągającym niebezpieczeństwem. Podczas swojej wędrówki trafisz do zapomnianych katakumb pod torami metra i zwiedzisz zrujnowane pustkowia na powierzchni, a Twoje decyzje zaważą na przyszłości całego rodu ludzkiego. Co, jeśli prawdziwe zagrożenie nie przychodzi z zewnątrz?

Zobacz też: Wyniki Cyberpunk 2077 pokazują, że produkcja CD Projekt RED to hit.

Wersja Redux, która dostępna jest teraz za darmo, ma ulepszoną oprawę graficzną, ale także poprawiono w niej sztuczną inteligencję przeciwników. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności zagrać w Metro 2033, to teraz ma świetną okazję, żeby nadrobić. Grę znajdziecie na platformie Epic.

Źródło: Epic Games

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.