PlayStation 5 z telewizorem w zestawie to całkiem ciekawy pomysł. Pod warunkiem, że ktoś taki zakup planował. Jeżeli jednak chciał po prostu kupić konsolę Sony, to po raz kolejny mogła czekać go niemiła niespodzianka. Ostatnio pisaliśmy dla was o tym, że w sieci RTV Euro AGD pojawił się zestaw z konsolą PlayStation 5, dodatkowym padem oraz zestawem gier. Teraz przyszła pora na kolejny elektromarket, który dorzucił do PS 5 telewizor.

PlayStation 5 z telewizorem – czy to nie poszło już za daleko?

PlayStation 5 telewizor zestaw
Fot. MediaMarkt / Wykop

Dzisiaj po raz kolejny PlayStation 5 pojawiło się w sprzedaży. I po raz kolejny jedynie na krótki okres, bo po chwili sprzęt został już wykupiony. Tym razem obyło się bez wielkiego wyczekiwania i walki z wykorzystaniem klawisza F5. Konsole można było kupić przez chwilę w MediaExpert, ale także i w MediaMarkt. I w tym ostatnim markecie pojawiła się konsola w zestawach, które mogą trochę szokować. Te z oferty sklepu już zniknęły, ale dobrze wiemy, że w sieci nic nie ginie. Co więc zestawy można było dziś kupić?

  • Konsola PlayStation 5 (wersja bez napędu) z dodatkowym padem – cena 2159 złotych
  • PlayStation 5 z dodatkowym padem oraz grą Spider-Man: Miles Morales – cena 2969 złotych

Patrząc na powyższe można powiedzieć, że całkiem przyzwoicie to wygląda. W końcu dodatkowy pad to zawsze coś, co może się przydać, a jeżeli gra nam nie pasuje, bez większego problemu można ją odsprzedać. Ciekawiej robi się już w dwóch kolejnych zestawach, które pojawiły się w sprzedaży.

  • PlayStation 5, dodatkowy pad, Cyberpunk 2077, telewizor SONY KD-55XH9005 – cena 6836 złotych
  • PlayStation 5, dodatkowy pad, Cyberpunk 2077, telewizor SONY KD-65XH9005 – cena 7636 złotych

Zobacz też: Cyberpunk 2077 wycofany z PlayStation Store – o co chodzi?

PlayStation 5 od ręki

Pierwsze dwa zestawy dostępne były w przedsprzedaży, ale już te z telewizorem można było dostać od ręki. Jakiś czas temu podobne zestawy pojawiły się za granicą i były specjalnie przygotowane przez Sony. Jednak w nich było coś więcej, ponieważ oprócz telewizora i dodatkowego padu, znajdowała się tam stacja dokująca, pilot multimedialny oraz słuchawki. I gra w zestawie także była inna (Spider-Man: Miles Morales). Nie wiemy, czy to MediaMarkt zdecydowało o skomponowaniu takiego zestawu, czy to może decyzja Sony. Widać jednak, że konsole w Polsce się pojawiły, choć szkoda, że przed Świętami dostaną je ci, którzy zdecydują się wydać znacznie więcej pieniędzy.

PlayStation 5 Allegro

Wprawdzie telewizor do nowej konsoli będzie odpowiednim dodatkiem, to szkoda, że nie pozostawiono klientom specjalnego wyboru. Mogli albo czekać na kolejną dostawę, która pojawić ma się najprawdopodobniej w styczniu lub mieć sprzęt „na już”, ale razem z dodatkami. Z ciekawości sprawdziłem na Allegro, ile tam kosztują dziś same konsole Sony. Za około 4900 złotych konsolę można mieć jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. I jeżeli zastanawiacie się, kto zdecydował się na zakup sprzętu w dwukrotnie wyższej cenie, niż normalnie, to było to przynajmniej 14 osób. Da się także znaleźć niższe oferty, a niektóre nawet w cenie zbliżonej do sklepowej. I tutaj zazwyczaj jest to licytacja, a po zainteresowaniu aukcją widać, że sprzęt trafi do jakiegoś szczęśliwca.

Z opisów takich aukcji widać, że urządzenia pochodzą z polskiej dystrybucji i nigdy nie były otwierane. To też pokazuje, że na PlayStation 5 można teraz sporo zarobić, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie gotów wyłożyć z kieszeni więcej, niż miałby do zapłacenia w sklepie.

Kiedy będzie można kupić normalnie PlayStation 5

Po ostatnich sytuacjach, kiedy sklepy internetowe dostawały „czkawki” pod natłokiem klientów, którzy próbowali kupić PS 5, teraz już specjalnie się z tym nie ogłaszają. Konsole pojawiają się czasem w różnych godzinach i warto to po prostu monitorować. Jednak niewielkie szanse na to, że uda się jeszcze dostać urządzenie z normalnej dystrybucji przed Świętami Bożego Narodzenia. Kolejna partia konsol od Sony powinna pojawić się w styczniu 2021 roku, ale też nie wiadomo, czy będzie na tyle duża, by zaspokoić potrzeby fanów. Wygląda na to, że PlayStation 5 dostępne będzie dla wszystkich zainteresowanych dopiero za kilkanaście tygodni.

Źródło: Wykop / PPE / Allegro / MediaMarkt

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.