Rozgrywka z Diablo Immortal trafiła już do sieci, czyli można z bliska przyjrzeć się, jak będzie wyglądała gra zmierzająca na urządzenia mobilne. Premiera tytułu jest już coraz bliżej, a Blizzard poinformował o tym, że za chwilę rozpoczną się testy techniczne wersji alfa. Dalej do wersji testowej można się zapisywać lub cierpliwie poczekać na to, aż tytuł pojawi się w szerokiej dystrybucji.

Rozgrywka z Diablo Immortal

Kiedy w 2018 roku Blizzard ogłosił, że pracuje nad mobilną wersją Diablo, na firmę spadła fala krytyki. Gracze nie mogli wybaczyć firmie, że ta „rozmienia się na drobne” i zamiast na poważnie zabrać się za tworzenie Diablo 4, zdecydowali się na wersję mobilną. Kiedy jednak okazało się, że Diablo 4 jest w fazie produkcji i może być naprawdę ciekawym tytułem, o Immortal trochę zapomniano. Teraz wygląda na to, że premiera tej wersji gry zbliża się wielkimi krokami. Tytuł ma pojawić się na urządzenia z Androidem i iOS, choć nie wiadomo dokładnie kiedy taka premiera ma nastąpić. Teraz jednak startują techniczne testy alfa, więc nie powinniśmy na grę czekać bardzo długo. Te testy będą ograniczone tylko dla osób z Australii, ale za to w sieci pojawiły się już fragmenty pokazujące, jak będzie wyglądała rozgrywka z Diablo Immortal.

Dużo kontrowersji wokół nowego Diablo wywoływało też to, że tytuł ma być darmowy. To wiąże się z tym, że dostępne w nim będą mikro-transakcje. Jednak po zapowiedziach studia można wnioskować, że nie będzie tak źle, jak można było przewidywać. Wszystkie przedmioty w grze będzie można zdobyć w trakcie rozgrywki, więc nie trzeba będzie ich kupować. Jednak jakoś zarabiać na produkcji będzie trzeba, więc zakupy w produkcji się pojawią. Teraz na ten temat nie ma konkretnych informacji. Te mają pojawić się niedługo.

Zobacz też: Cyberpunk 2077 wycofany z PlayStation Store.

Trzeba przyznać, że rozgrywka z Diablo Immortal wygląda ciekawie, choć dla niektórych może być zbyt kolorowa. Obecnie nie ma możliwości podpięcia pod smartfona kontrolera, więc korzysta się ze sterowania ekranowego.

Źródło: The Verge / GameInformer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.