ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox Game Pass EA Play

EA Play w Game Pass na PC zalicza opóźnienie i może być solidne

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

EA Play w Game Pass na PC miało pojawić się już teraz, ale nie pojawi się w tym roku. Microsoft miał już przygotowaną informację o debiucie usługi, ale niestety cieszono się z tego przedwcześnie. Dla osób, korzystających z Game Pass na PC oznacza to opóźnienie w możliwości korzystania z EA Play. Nie podano nawet konkretnego terminu, kiedy możemy spodziewać się takiej integracji usług.

EA Play w Game Pass na PC – kiedy się pojawi?

EA Play Game Pass PC

Microsoft w informacji na swojej stronie napisał tylko, że EA Play w Game Pass na PC pojawi się dopiero w 2021 roku. Co więcej, nie jest jasne, czy będzie to początek roku, środek, a może koniec. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby taka możliwość pojawiła się w usłudze jak najszybciej, ale na ten temat firma milczy. EA Play, czyli usługa pozwalająca na granie w produkcje od Electronic Arts, jest już dostępna na konsoli Microsoftu w abonamencie Xbox Game Pass Ultimate. To samo miało być udostępnione dla posiadaczy komputerów osobistych i to dość dziwne, że taki sojusz został teraz odsunięty w czasie.

EA Play to ogromna bibliotek gier, a wśród nich znajdziemy m.in. Star Wars Jedi: Fallen Order, Need for Speed: Heat, Anthem czy Battlefield V. Posiadacze konsol Microsoftu mogą być więc wniebowzięci, ale PC-towcy muszą jeszcze na taką przyjemność poczekać. Czy takie odłożenie integracji usług na PC wpłynie na popularność samego Game Passa? To wątpliwe, bo choć usługa jest dostępna dla posiadaczy komputerów osobistych, to Game Pass najpopularniejszy zdaje się być na konsolach Microsoftu. Firma na Game Pass budowała ostatnio swoją potęgę, kiedy na rynku pojawiła się nowa konsola Xbox Series X.

Zobacz też: Ubisoft Plus trafia na Google Stadia, choć jeszcze nie w Polsce.

Abonamenty, które dają dostęp do ogromnej bazy gier, stają się coraz popularniejsze. Za relatywnie niewielkie pieniądze otrzymuje się dostęp często do najnowszych produkcji, ale także i do starszych tytułów. Microsoft wie co robi rozbudowując Game Pass. Szkoda tylko, że tym razem zaliczył opóźnienie. Miejmy nadzieję, że niewielkie.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy