Football Coach the Game będzie pierwszą produkcją, która ma powstać w firmie, której współwłaścicielem jest Rober Lewandowski. Sławny na całym świecie piłkarz ma częściowo reklamować produkcję, ale w samym procesie jej tworzenia udziału już nie bierze. Przynajmniej nie od strony programistycznej. Czy nowe studio RL9Sport Games ma szanse na sukces ze swoim nowym produktem?

Football Coach the Game

Trzeba od razu uspokoić fanów piłkarza, że Robert Lewandowski nie zamierza rezygnować ze swojej kariery. RL9Sport Games to spółka, którą piłkarz założył razem z grupą PlayWay oraz Rafałem Cymermanem. Pierwszą produkcją, która ujrzy światło dzienne ma być Football Coach the Game. Sam tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych, ale ma pojawić się także w wersji na urządzenia mobilne. Zanim jednak tytuł pojawi się na rynku, minie jeszcze trochę czasu. Debiut produkcji przewidziany jest dopiero na początek 2022 roku.

Co ciekawe, Robert Lewandowski już wcześniej zapowiedział, że zamierza wejść w branżę gier wideo. W sierpniu informowaliśmy was o tym, że piłkarz wszedł we współpracę z Movie Games, a teraz po raz kolejny będzie udzielał swojego wsparcia twórcom gier. Jak sama nazwa wskazuje, nowy projekt będzie skupiał się na kwestiach zarządzania drużyną, a nie samą grą. To nie powinno dziwić, ponieważ Rafał Cymerman odpowiadał za kultowy już tytuł – Liga Polska Manager 95. Czy można założyć, że Football Coach the Game będzie kontynuacją tego nurtu? Częściowo zapewne tak, choć na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Wiadomo za to, że rozgrywka ma być prowadzona także w wersji on-line, czyli sieciowe starcia mogą znacznie przyczynić się do wzrostu jej popularności.

Zobacz też: Co badacze kultury sądzą o Cyberpunk 2077?

Football Coach the Game ma być nie tylko menadżerem piłkarskim, ale przede wszystkim symulatorem pracy trenera. Dlatego poza kwestiami typowo piłkarskimi, jak taktyka, transfery czy trening, bardzo istotny będzie aspekt psychologiczny. Wpływanie na życie szatni. Relacje z zawodnikami i szefostwem. Budowanie autorytetu lidera. Zarządzanie atmosferą w drużynie nie tylko podczas meczu, ale wpływanie na nią również podczas sesji treningowych.

Źródło: StrefaInwestorów

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.