Padł nowy rekord Steam, czyli taki, który pokazuję liczbę osób jednocześnie korzystających z platformy Valve. Trzeba przyznać, że liczby robią wrażenie, bo Steam zdaje się z każdym miesiącem rosnąć w siłę. Teraz widać to bardzo dokładnie, a i premiera Cyberpunk 2077 miała tutaj spore znaczenie. Ilu graczy było jednocześnie zalogowanych do platformy?

Nowy rekord Steam

nowy rekord Steam
Fot. Steam DataBase

To już szósty raz w tym roku, kiedy na Steam pada rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników. Wczoraj na platformie jednocześnie zalogowanych graczy było aż 24 776 635. Ta liczba robi ogromne wrażenie i choć zazwyczaj w grudniu na Steam widać większe zainteresowanie, to tutaj musiało ono przejść najśmielsze oczekiwania twórców. Poprzedni rekord wynosił ponad 22 miliony użytkowników, więc wzrost jest naprawdę imponujący. I choć zbyt długo ta wartość się nie utrzymała, to niewykluczone, że w grudniu jeszcze raz Steam pobije swój rekord. W końcu pod choinką zapewne sporo osób znajdzie jakieś gry.

I choć samych grających w tym czasie było nieporównywalnie mniej, ponieważ trochę ponad 7 milionów, to i tak jest to gigantyczny sukces. Można też zaryzykować stwierdzenie, że do tego sukcesu przyczynił się Cyberpunk 2077, który swoją oficjalną premierę miał 10 grudnia. Wtedy też Steam na chwilę miał problemy ze swoim działaniem, ponieważ zainteresowanie grą CD Projekt RED było tak gigantyczne, że serwery nie wytrzymywały. Cyberpunk 2077 przyciągnął w swoim najlepszym momencie ponad milion osób jednocześnie, a mówimy tylko o graczach na platformie Steam. Do tego dochodzą jeszcze konsolowowcy oraz inne platformy, jak chociażby GOG.

Zobacz też: Cyberpunk 2077 i patch 1.04 – jakie zmiany przynosi aktualizacja gry?

Patrząc na wyniki Steam, trudno wyobrazić sobie, by ktokolwiek mógł im jeszcze zagrozić. Wprawdzie Epic Games Store staje się także coraz popularniejszy przez swoją politykę darmowych gier, to chyba Valve może spać spokojnie.

Źródło: Steam DataBase / EuroGamer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.