ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sukces Cyberpunk 2077

Sukces Cyberpunk 2077 – gra zawiesiła Steam-a, a liczba pre-oerderów była gigantyczna

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Ogromny sukces Cyberpunk 2077 powinien cieszyć. Dziś swoją oficjalną premierę ma najbardziej wyczekiwana gra ostatnich miesięcy. CD Projekt RED tworzyło ją dobrych kilka lat i choć po drodze zdarzyło im się kilkukrotnie przesuwać premierę, to teraz w ich nową produkcję może grać już każdy. Oficjalnych wyników sprzedaży jeszcze nie ma, ale są już dane o liczbie pre-orderów, na które zdecydowali się gracze.

Sukces Cyberpunk 2077

Można zaryzykować stwierdzenie, że Cyberpunk 2077 to „być albo nie być” dla CD Projekt RED. Produkcja pochłonęła gigantyczne pieniądze, a dodajmy do tego jeszcze marketing, który dołożył swoje. O produkcji było głośno jeszcze przed premierą, a reklamy pojawiały się dosłownie wszędzie. Dodajmy do tego jeszcze smartfon OnePlus, który pojawił się w barwach gry i możemy zgadywać, że poszła na to wszystko mała fortuna. Gracze czekali na nową grę od wielu lat i ich oczekiwania były gigantyczne.

Pierwsze recenzje Cyberpunk 2077, które pojawiły się jeszcze przed premierą, pokazywały, że produkcja ma szansę zachwycić graczy. Może nie tyle samą oprawą graficzną, co klimatem oraz rozbudowanym światem. Recenzenci pod tym względem byli dość zgodni – Cyberpunk 2077 jest grą, która może wciągnąć na wiele godzin. Wprawdzie sam główny wątek nie należy do najdłuższych, bo tytuł można przejść w około 23-25 godzin, to do tego dochodzą jeszcze liczne aktywności poboczne. Innymi słowy, jest co robić. Sukces Cyberpunk 2077 był przesądzony, ponieważ gracze zaufali firmie po tym, jak ta stworzyła Wiedźmina 3. Tytuł, który po dziś dzień uznawany jest za jeden z najlepszych w historii branży gier.

Zobacz też: Jak powstawał Cyberpunk 2077 – rozmawiamy z Jakubem Szamałkiem, scenarzystą i pisarzem.

CD Projekt RED podał, że na pre-order Cyberpunk 2077 zdecydowało się aż 8 milionów osób. To gigantyczny sukces, a pamiętajmy o tym, że spora część graczy produkcje zamierzała kupić dziś, czyli w dniu premiery. W nocy na Steam jednocześnie było ponad milion graczy na raz, którzy grali w Cyberpunk 2077. Platforma kilkukrotnie się zawieszała, co tylko potwierdza, że tytuł jest ogromnym sukcesem. Macie już swoją kopię?

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy