ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
KotOR II na Androida

KoTOR II trafi na Androida jeszcze w grudniu – genialny RPG z portem na smartfony

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Gry

Seria Star Wars: Knights of the Old Republic to nie tylko jedne z najlepszych gier ze świata gwiezdnych wojen. To także jedne z najlepszych staroszkolnych RPG-ów w ogóle. Ich największą zaletą z perspektywy dzisiejszego gracza jest to, że mimo systemu walki turowej opartej na rzucie kośćmi, walki są niezwykle dynamiczne i efektowne. Dodatkowo seria ta postawiła podwaliny pod trylogię Mass Effect. Natomiast pierwsza część jest przez wielu uznawana za najlepszą grę obecną na smartfonach.

KotOR II na Androida

Po premierze pierwszego KotOR-a na smartfony w 2013 roku gracze myśleli, że druga część trafi na urządzenia mobilne niebawem. Od tamtej pory minęło już siedem lat i większość fanów straciła na to nadzieję. Po drodze powstało nawet kilka projektów mających na celu przeportować KotOR II na silniku pierwszej części. Przyznam, że jestem większym fanem jedynki. Klimat w niej jakoś bardziej przypomina mi klasyczną trylogię. Dodatkowo mamy wrażenie, że KotOR II nie domyka wielu wątków. To z resztą jest prawdą ze względu na to, że gra wyszła w pośpiechu i nigdy nie została dokończona. Jest także o wiele bardziej mroczna, ale i usprawniona jeśli chodzi o mechaniki. 

Zobacz też: LG prezentuje przezroczyste szklane drzwi, na których można oglądać filmy

Firma Aspyr w poście na Twitterze poinformowała, że mobilny port Star Wars: Knights of the Old Republic  II —  The Dith Lords, bo taki jest pełny tytuł gry, ma trafić na Androida i iOS. Co więcej, data premiery tytułu to wielkie zaskoczenie. Ten ma bowiem pojawić się już 18 grudnia. Tytuł ten ma zajmować aż 3,9 GB i zostanie wyceniony na 14,99 USD, czyli około 55 PLN. Oczywiście jest to całkiem sporo jak na grę mobilną. Z drugiej strony w tym przypadku mówimy o tytule AAA. Ten nie wymaga połączenia z internetem, nie wyświetla reklam, ani nie zawiera mikrotransakcji. Niestety, ale jeśli chcemy porządnych gier na smartfony, to właśnie do takich cen powinniśmy się przyzwyczaić. Jeśli port zostanie zrobiony z podobną dbałością, co poprzednik, to mogę Wam obiecać jedno: naprawdę warto wysupłać te pieniądze z portfela.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy