ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Stadia w Polsce

Google Stadia w Polsce – usługa od dziś dostępna w naszym kraju!

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Google Stadia w Polsce właśnie się pojawiła. Oznacza to, że gigant z Mountain View faktycznie stara się przekonać graczy z całego świata do tego, by ci spojrzeli łaskawym okiem na granie w chmurze. Do tej pory Google Stadia była dla mieszkańców Polski niedostępna, ale dziś to się zmienia. Co oferuje usługa oraz ile trzeba za nią zapłacić.

Google Stadia w Polsce

Google Stadia w Polsce

Granie w chmurze nie jest jeszcze rzeczą, którą jest bardzo popularna. W Polsce jednak można korzystać już z tego typu rozwiązań m.in. od NVIDIA z ich GeForce NOW czy z rozwiązania Microsoftu, a więc xCloud. Teraz do tego grona dołącza w Polsce Google Stadia. Usługa od Google, która pozwala na to, by grać w najnowsze tytuły, bez konieczności posiadania bardzo mocnego PC-ta. Wszelkie obliczenia bowiem wykonywane są po stronie serwerów Google, a my potrzebujemy jedynie dobrego i stałego łącza internetowego (minimalnie 10 Mb/s). Z Google Stadia można korzystać na komputerach osobistych, laptopach czy smartfonach z systemem Android na pokładzie. Da się to także robić na telewizorach z przystawką Chromecast.

Warto jednak zaznaczyć, że Google Stadia w Polsce pojawia się „falami”. Na stronie nie wszyscy zainteresowani będą mogli zalogować się już dziś, ale taka możliwość ma być udostępniona w ciągu 24 godzin. Czyli najpóźniej jutro, dostęp do Google Stadia będzie możliwy w Polsce dla wszystkich, którzy będą mieli na to ochotę. Potrzebne jest jedynie konto Gmail i gotowe. Jednak nie jest to „Netflix dla gier”, czyli opłacanie miesięcznej subskrypcji nie daje dostępu do wszystkich produkcji, które wspierają Stadię. Gracze otrzymują wprawdzie dostęp do darmowych gier, ale np. Cyberpunk 2077 trzeba już kupić na stronie platformy.

Zobacz też: Spotify z odtwarzaniem lokalnych plików w aplikacji.

Google Stadia – ile kosztuje dostęp?

Dostęp do Google Stadia jest darmowy, ale jeżeli zależy nam na lepszej jakości oraz rabatach na zakupy, potrzebujmy abonamentu Google Stadia Pro. Ten kosztuje w Polsce 39,90 złotych za miesiąc i odnawiany jest automatycznie. W każdej chwili można też z niego zrezygnować. I tutaj ważna informacja, pierwszy miesiąc jest teraz za darmo, więc można przetestować usługę. Google Stadia znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy