GTA IV działa zbyt płynnie

GTA IV działa zbyt płynnie na XSX, by je ukończyć – wsteczna kompatybilność ma swoje wady

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

GTA IV ma już swoje lata, co wcale nie oznacza, że to tytuł, którego nie warto mieć w swojej kolekcji. Warto jednak uważać, na czym się go odpala, bo może to powodować pewnego rodzaju problemy. Wsteczna kompatybilność czy nowy, lepszy PC-et sprawiają, że niektóre gry działają… zbyt płynnie. A to sprawia, że GTA IV działa zbyt płynnie, a to prowadzi do tego, że nie da się tytułu ukończyć.

GTA IV działa zbyt płynnie na Xbox Series X

Wsteczna kompatybilność na nowych konsolach Xbox Series X|S to jeden z atutów sprzętów. Można bowiem odpalać produkcje z poprzednich generacji, a jednocześnie cieszyć się z lepszej ich jakości. Jednak jak to mówił wujek Ben – „z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”. I tak też jest w przypadku tytułu od Rockstar. GTA IV działa na nowej konsoli lepiej, niż na starszych Xbox-ach, a to sprawia, że tytuł wyświetla więcej klatek na sekundę. I to powoduje problem, bo GTA IV działa zbyt płynnie, a to z kolei uniemożliwiło jednemu graczowi skończenie produkcji.

Pod sam koniec opowieści, nie dało się bowiem wcisnąć odpowiedniego przycisku, by wykonać sekwencję w grze. Konsola po prostu nie rejestrowała dotyku, a to prowadziło do tego, że nie dało się zakończyć GTA IV. Problem zwiększonego klatkarzu występował też na Xbox One X, ale osoby grające na PC-tach zapewne też doskonale wiedzą, o co chodzi. Starsze produkcje, które często ledwo wyciągały 30 klatek na sekundę, na nowych i zauważalnie lepszych sprzętach, po prostu „nie wyrabiają”. Podobne błędy występowały także w innych grach, które uruchamiało się w np. 60 klatkach na sekundę, co powodowało to, że czas płynął dwa razy szybciej.

Zobacz też: Jak wypada Xbox Series X – oto nasza recenzja.

Tutaj gracz poradził sobie z tym problemem w ciekawy sposób. Użył dwóch kontrolerów w trybie Copilot na Xbox. W ten sposób mógł naciskać odpowiedni przycisk dwa razy szybciej. Pojawiło się także inne rozwiązanie, a mianowicie… elektryczna szczoteczka do zębów. Jej główka przyłożona do przycisku miała „załatwić sprawę”, ale to też może prowadzić do uszkodzenia kontrolera.

Źródło: Reddit

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy