Zdjęcia PlayStation 5 to nie to samo, co fizyczna konsola i chyba każdy jest tego świadom. Okazuje się jednak, że niekoniecznie. Na platformie eBay dalej można znaleźć aukcje, gdzie można kupić fotografie przedstawiające nową konsole Japończyków. I okazuje się, że czytanie ze zrozumieniem jest wyjątkowo ważne i pozwoli na oszczędzenie sporej gotówki.

Zdjęcia PlayStation 5 na aukcjach

Zdjęcia PlayStation 5 aukcje
Fot. eBay

O tym, że na Allegro czy OLX pojawiły się aukcje z konsolami PlayStation 5 w mocno zawyżonych cenach, pisaliśmy już dla was w dniu premiery sprzętu. Mało komu udało się wtedy kupić urządzenie, więc ich obecność na aukcjach internetowych nie była niczym zaskakującym. Dziś, czyli 10 dni po premierze dalej tam są i dalej w cenie, która chyba nikogo nie interesuje. Spokojnie można dostać PlayStation 5 za jakieś 4 czy 5 tysięcy złotych, choć można znaleźć i aukcje podchodzące prawie pod 10 tysięcy. Tutaj jednak mówimy o prawdziwych, fizycznych konsolach.

Tymczasem na eBay zaczęły pojawiać się zdjęcia PlayStation 5, które są wystawiane na sprzedaż. Nie konsole, ale ich fotografie. I choć w opisie jest zaznaczone, że aukcja dotyczy tylko zdjęcia PlayStation 5, to są ludzie, którzy zdecydowali się na chęć kupna. Najwyższa oferta wynosi teraz około 2 tysięcy dolarów, czyli około 8 tysięcy złotych. Zapewne osoby, które biorą udział w licytacji, nie są świadome tego, że chodzi o zdjęcie, a nie sprzęt. To tylko potwierdza, że powinno się czytać wszystko, co napisane jest w opisie aukcji.

Zobacz też: Games with Gold na grudzień – co dostaną gracze?

Nie jest jednak tak, że eBay nic z tym nie robi. Platforma już zaczyna usuwać tego typu aukcje i jednocześnie twierdzi, że klienci mogą liczyć na zwrot w sytuacji, kiedy zakupiony przez nich przedmiot, nie pasuje do opisu aukcji. Jednak w takich przypadkach, może być to dyskusyjne, bo przecież w opisie napisano, co jest przedmiotem sprzedaży. Cóż, lepiej sprawdzać dokładnie dwa razy, niż potem próbować odzyskać pieniądze. Takie aukcje zdarzały się kiedyś na polskich portalach aukcyjnych, więc warto teraz też uważać.

Źródło: EuroGamer / eBay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.