Usługa GeForce NOW będzie wspierała także przeglądarki, a w tym także Safari. Oznacza to, że osoby korzystające ze sprzętów od Apple, będą miały okazję przetestować u siebie najnowsze gry. I choć na opcję streamingu gier w przeglądarce jeszcze chwilę trzeba zaczekać, to NVIDIA zrobiła właśnie bardzo ważny krok w stronę tego, by przyciągnąć do siebie kolejnych graczy.

GeForce NOW i Safari

GeForce Now
Fot. GeForce Now

Dostęp do gier bez konieczności posiadania „wypasionego” sprzętu to jedna z głównych zalet usług pokroju GeForce NOW. Taki streaming gier z chmury pozwala bowiem na dostęp do setek tytułów, ale nie trzeba przy tym posiadać bardzo drogiego sprzętu. Dostęp jest darmowy, choć ograniczone są wtedy długości sesji (do 1 godziny). Można jednak wykupić abonament Founders, który daje priorytetowy dostęp, dłuższe sesje oraz możliwość korzystania z opcji RTX On. Za taki miesięczny dostęp zapłacimy 25 złotych. Wersja na pół roku kosztuje 125 złotych, czyli jeden miesiąc będzie wtedy darmowy. Founders dalej jest dostępne na stronie GeForce NOW, ale oferta jest ograniczona czasowo, więc dobrze się pośpieszyć.

Ogłoszono właśnie, że GeForce NOW będzie także dostępny wprost z przeglądarki Safari. Wersja Beta tego rozwiązania ma zostać udostępniona wkrótce. Dzięki temu osoby korzystające ze smartfonów i tabletów Apple będą mogły grać w ulubione produkcje. Co więcej, NVIDIA zapowiedziała, że wśród gier ma pojawić się także Fortnite, które wyleciało z Apple Store. To może być naprawdę spora szansa dla NVIDIA, by szerzej zaznaczyć swoją obecność na rynku. Kolejną dobrą informacją jest to, że streaming zawita także do przeglądarki Chrome i ma to nastąpić w pierwszym kwartale 2021 roku.

Zobacz też: Dziś premiera PlayStation 5 – jest co świętować!

GOG dołącza do GeForce NOW

NVIDIA zapowiedziała także, że do bogatego katalogu gier dołączy niebawem także GOG. W katalogu będzie więc już znacznie więcej produkcji, które będzie można odpalać w ten sposób. Pod warunkiem oczywiście, że posiadamy takie tytuły na własność. GeForce NOW ma już 5 milionów użytkowników na całym świecie. W katalogu jest ponad 750 produkcji, a część z nich jest także darmowa. Usługa udostępniana też jest w coraz większej liczbie krajów, a ostatnio trafiła do Tajwanu.

Warto także dodać, że kupując kartę graficzną z architekturą Ampere (RTX 3070, RTX 3080, RTX 3090), można uzyskać roczną subskrypcję do GeForce NOW. Teraz tylko czekać na to, aż wprowadzone zostaną wszystkie zapowiedziane nowości.

Źródło: NVIDIA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.