Konsola Games & Watch: Super Mario Bros. została zapowiedziana przed kilkoma miesiącami i miała pojawić się w Polsce. Tak też się właśnie stało i choć nie jest to premiera tak ekscytująca, jak nowego Xbox Series X czy PlayStation 5, to z całą pewnością ta wiadomość może ucieszyć fanów Nintendo. Nie zapowiada się bowiem, żeby szybko pojawiła się kolejna pełnoprawna konsola Japończyków, więc można przypomnieć sobie, jak grało się kiedyś.

Games & Watch w Polsce w niskiej cenie

Przygody wąsatego hydraulika to jeden z tych tytułów, który kojarzony jest z Nintendo od zawsze. Firma dalej chętnie korzysta z popularności Mario, a w tym przypadku postanowiła w piękny sposób przypomnieć o tym, jak to wszystko się zaczęło. Minęło 35 lat, odkąd na rynku pojawiła się gra, która na zawsze zmieniła historię branży, a to dobry powód, by przypomnieć o przenośnych konsolach. Nintendo Switch to poniekąd kontynuuje, ale w tym przypadku mówimy o produkcie, który w wielu kręgach uchodził za kultowy.

Konsola Games & Watch: Super Mario Bros. to kwintesencja tego, czym dla wielu dorosłych dziś graczy, było dzieciństwo. I choć wtedy nie było łatwo zdobyć podobne urządzenie w Polsce, to dziś tego problemu być nie powinno. Konsola trafiła bowiem do sprzedaży i to w niższej cenie, niż pierwotnie zakładano. Za Games & Watch zapłacimy bowiem 219 złotych, a sprzęt można dostać m.in. w sklepach sieci MediaMarkt. Czy urządzenia możne zabraknąć, jak w przypadku konsol Sony? Cóż, pewnie w którymś momencie tak się stanie, ale raczej nie nastąpi to zbyt prędko.

Zobacz też: Które sprzęty dostaną HarmonyOS?

Co znajdziemy na konsoli? Tutaj pojawią się Super Mario Bros., Super Mario Bros.: The Lost Levels oraz Ball w wersji Mario. Do tego dochodzi jeszcze, jak sama nazwa wskazuje, zegar z wizerunkiem bohatera. Trzeba przyznać, że to miła niespodzianka, bo spodziewaliśmy się konsoli w wyższej cenie i w trochę późniejszym terminie. Niewykluczone, że część graczy znajdzie ją pod choinką, co na pewno będzie miłą niespodzianką.

Źródło: Nintendo / MediaMarkt

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.